Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/NoAhtQ
1396/09/19 - 14:57 تاريخ انتشار: 1900 تعداد بازديد: 45505 كد خبر:
در جریان بازار امروز رقم خورد:
عرضه و کشف قیمت «اخزا602» در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس ایران
نماد ذوب‌آهن در صدر نمادهای پربازدید فرابورسی قرار گرفت و شاهد جابه‌جایی 23 میلیون سهم به ارزش 18 میلیارد ریال بود که 94 درصد از فروش و نزدیک به 87 درصد از خرید این سهم توسط سهامداران حقیقی صورت گرفت.

معاملات فرابورس ایران روز جاری در حالی پایان یافت که شاخص کل به سبزپوشی خود ادامه داد و در مقابل کاهش حجم معاملات، ارزش دادوستدها افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در جریان بازار امروز یکشنبه 19 آذرماه معامله‌گران شاهد جابه‌جایی 188 میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و 977 میلیارد ریال بودند که این میزان معامله نسبت به روز قبل از افزایش حدود 50 درصدی ارزش معاملات در مقابل افت 36 درصدی حجم دادوستدها حکایت داشت.

سهامداران همچنین معاملات امروز را در مجموع دو بازار اول و دوم با نقل و انتقال بیش از 96 میلیون سهم به ارزش 308 میلیارد ریال خاتمه دادند.

رصد معاملات در مجموع این دو بازار نشان می‌دهد به ترتیب نمادهای «ذوب» و «زاگرس» بالاترین حجم و ارزش دادوستدها را در اختیار گرفتند.

نماد ذوب‌آهن همچنین در صدر نمادهای پربازدید فرابورسی قرار گرفت و شاهد جابه‌جایی 23 میلیون سهم به ارزش 18 میلیارد ریال بود که 94 درصد از فروش و نزدیک به 87 درصد از خرید این سهم توسط سهامداران حقیقی صورت گرفت.

بازگشایی و توقف نمادها در جریان معاملات بازار سهام

 بر این اساس نماد معاملاتی شرکت داروسازی شهید قاضی جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز سه‌شنبه مورخ 21 آذر 96  متوقف شد و در مقابل نمادهای معاملاتی شرکت پتروشیمی زاگرس پس از ارائه اطلاعات پیش‌بینی و شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه و اعمال تصمیمات مجمع مذکور در سامانه معاملات، بازگشایی شدند.

در مجموع سه تابلو معاملاتی بازار پایه نیز 73 میلیون سهم به ارزش بیش از 88 میلیارد ریال دادوستد شد.

کشف قیمت 891 هزار ریالی «اخزا602»

در سوی دیگر بازار نگاهی به معاملات بازار اوراق با درآمد ثابت که امروز شاهد عرضه اسناد خزانه جدیدی در نماد «اخزا602» بود سرمایه‌گذاران 1.5 میلیون ورقه بدهی را به ارزش یک‌هزار و 365 میلیارد ریال دادوستد کردند.

 

در این بازار «اخزا602» برای نخستین بار عرضه شد که در جریان آن هر ورقه از این اوراق حدود 891 هزار ریال کشف قیمت شد.

اوراق جدیدی که امروز عرضه شد به تعداد 19 میلیون ورقه با سررسید 12 شهریورماه 97 است و نرخ بازده ساده آن با کشف قیمت امروز حدود 12 درصد است.

به موازات دادوستدهای انجام شده در بازارهای فرابورس روز جاری شاخص کل در ادامه سبزپوشی خود رشد 2.6 واحدی را در پایان معاملات به ثبت رساند.

 نمادهای «زاگرس»، «مارون»، «شاوان» و «شراز» تا سطح 3 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند. در مقابل دو نماد معاملاتی از گروه فلزات اساسی به نام‌های «هرمز» و «میدکو» و یک نماد از گروه سرمایه‌گذاری به نام «سرچشمه» تا سطح یک واحد تاثیر منفی بر این نماگر داشته و مانع از رشد بیشتر آن شدند.

در نهایت در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز خریداران و فروشندگان این اوراق اقدام به مبادله 75 هزار ورقه تسه به ارزش بیش از 56 میلیارد ریال کردند و تسه آبان ماه 96 بیشترین حجم و ارزش معاملات را در این تابلو به خود اختصاص داد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد