Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/uAxVib
1396/09/20 - 15:29 تاريخ انتشار: 743 تعداد بازديد: 45553 كد خبر:
گزارش روز؛
خودرویی ها سرعت گرفتند
گروه خودرویی در پی انتشار این خبر به لیدری نماد خودرو با جهش قیمتی و معاملاتی اکثرا پرتقاضا و مثبت مواجه شدند تا جایی که نمادهای خگستر، خودرو، خپارس، و خوساز در همان ابتدای بازار صف خرید شدند و در ادامه بازار نمادهای خکاوه، خاور، خمحور خلنت، خشرق و خمهر به جمع صف خریدهای گروه پیوستند.
 

طی دادوستدهای امروز آگهی فروش ایران خودرو منتشر شد که براساس آن قرار است شرکت سرمایه گذاری سمند اصالتا و وکالتا از شرکت نگار نصر سهم جمعا معادل 15.8 درصد از سهام شرکت ایران خودرو را از طریق مزایده عمومی واگذار کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گروه خودرویی در پی انتشار این خبر به لیدری نماد خودرو با جهش قیمتی و معاملاتی اکثرا پرتقاضا و مثبت مواجه شدند تا جایی که نمادهای خگستر، خودرو، خپارس، و خوساز در همان ابتدای بازار صف خرید شدند و در ادامه بازار نمادهای خکاوه، خاور، خمحور خلنت، خشرق و خمهر به جمع صف خریدهای گروه پیوستند در آنسو و درگروه اکثرا متعادل و منفی حمل و نقل، نماد حپترو با ادامه صف خرید به کار خود پایان داد.

آبان ماه امسال تولید انواع اتوبوس در خودروسازان داخلی به طور میانگین ۵۵.۷ درصد افزایش یافت. در این مدت تولید انواع اتوبوس از ۹۷ دستگاه در آبان ماه سال گذشته به ۱۵۱ دستگاه رسید.

در گروه متعادل فلزی، نماد فایرا همچنان با فشار فروشندگان مواجه بود و صف فروش را تجربه کرد در طرف دیگر نماد ذوب با جهش قیمتی و تجربه 222 میلیون حجم معاملات، با صف خرید حدود 140 میلیون سهمی به کار خود پایان داد، در طرف دیگر گروه استخراج کانه های فلزی معاملاتی مثبت تر از گروه فلزی را تجربه کردند و اکثرا با رشد قیمتی به کار خود پایان دادند که در این میان تشکیل صف خرید نمادهای ارزنده و معادن و کچاد (پس از پول بک به سطوح مقاومتی مهم شکسته شده) و تشکیل صف فروش نماد کمنگنز جلب توجه می کرد. برنامه انجمن ذغال سنگ ایران ورود یک یا دو معدن جدید سودده به بازار سرمایه است تا در نهایت مجموعه ای با بازدهی بالا در این صنعت ایجاد شود. با راه اندازی کارخانه های جدید فولاد با سیستم کوره بلند، مصرف ذغال سنگ افزایش میابد و پیش بینی می شود مصرف داخلی به 3 میلیون تن در سال برسد.

دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری طی سفر دو روزه خود در هفته جاری به استان خوزستان، قرار است چند طرح مهم عمرانی و صنعتی را در شهرستان شادگان و مسجدسلیمان افتتاح کند که فولاد شادگان ازجمله مهمترین آنها در زمینه توسعه و تکمیل زنجیره فولاد خوزستان می باشد . فولاد شادگان از طرح استانی فولاد مشتمل بر بخش فولاد سازی و واحد احیاء مستقیم بر اساس روش ایرانی (پرد PERED) است که یک تکنولوژی بومی با ثبت جهانی است و برای اولین بار در ایران و جهان توسط فولاد خوزستان در شادگان راه اندازی می شود.

در گروه متعادل سرمایه گذاری، صف خرید نمادهای ونیکی، وسبحان، سدبیر، وگستر و وسکاب نمایان تر از معاملات سایر هم گروهی ها در بازا امروز بود. در آنسو و در گروه بنیادی محور اما پرحاشیه آی تی و انفورماتیک، در همان شروع بازار صف خرید نماد های وب عرضه شد و به جز نمادهای مفاخر و مداران که مثبت بودند، سایر نمادهای گروه اکثرا منفی دنبال شدند که تشکیل صف فروش مجدد نماد مرقام قابل توجه بود.

درگروه غذایی ، نماد غمارگ درپی انتشار فروش زمین، صف خرید را در کنار نمادهای وبشهر، غپاذر و غمهرا تجربه کردند و سایر هم گروهی ها با معاملاتی متعادل به کار خود پایان دادند.

گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها بر خلاف انتظار و علیرغم شروعی مثبت، در اواسط بازار اکثرا با معاملاتی متعادل و منفی مواجه شدند که در این بین نماهای شراز، شپاس، شاوان، شفارس، تاپیکو، پترول، پاکشو، خراسان، شلعاب، شتوکا، شکربن و شپترو از فشار فروش بیشتر و معاملات منفی تری نسبت به هم گروهی ها مواجه بودند اما پس از توقف نمادهای شراز و شاوان (برای اعلام تعدیل پیش بینی سود)، گروه پالایشگاهی با افزایش تقاضای مجدد مواجه و در نهایت اکثرا مثبت به کار خود پایان دادند. مستندات لایحه بودجه 97 نشان می‌دهد دولت افزایش قطعی قیمت حامل‌های انرژی را کلید زده و درآمد ۱۷هزار میلیارد تومانی آن را پیش‌بینی کرده است. براساس تبصره 18 این لایحه احتمال اجرای آن در پایان امسال وجود دارد.

در گروه کاشی و سرامیک و در ادامه غیبت بسیار طولانی مدت نماد کچینی، نماد کلوند با صف خرید، نمادهای کحافظ و کهرام با صف فروش، کترام با معاملاتی منفی و مابقی هم گروهی ها با معاملاتی متعادل دنبال می شوند، همچنین نماد چکاپا پس از ارائه اطلاعات پیش بینی سود سال 97، که با افزایش 68% درصد نسبت به پیش بینی سال مالی 96 مواجه شده و انتشار شفاف سازی های مربوطه با رشد حدود 12 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای فولاد، کچاد، کگل، ومعادن، خودرو، خساپا، پارسان، شبندر، شپنا و شتران با رشد حدود 354 واحدی به ارتفاع  91,552 رسید که در این بین نمادهای اخابر، رمپنا و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

علاقه مندان برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوند. @SENANewsAgency

 

 

 

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد