Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/63GQTs
1396/09/21 - 14:54 تاريخ انتشار: 1473 تعداد بازديد: 45568 كد خبر:
کمیسیون اوراق بهادار آمریکا اخطار داد:
امکان کلاهبرداری در معاملات کریپتوکرنسی ها زیاد است/هشیار باشید
عکس العمل بسیار سریع کمیسیون اوراق بهادار آمریکا در روز دوشنبه بسیار مهم بود به این دلیل که نشان داد این نهاد کاملا به معاملات این ارزها و عرضه های اولیه آن توجه دارد .

کمیسیون اوراق بهادار آمریکا در روز دوشنبه اخطاریه ای رسمی به سرمایه گذاران مبنی بر مخاطرات سرمایه گذاری در بیت کوین را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، کمیسیون اوراق بهادار آمریکا در هشداری به سرمایه گذاران، مخاطرات سرمایه گذاری در کریتوپرنسی ها را اعلام داشت و گفت معاملات و عرضه های عمومی این ارزها به عنوان دارایی های نوظهور بر خلاف قوانین فدرال اوراق بهادار است.

این هشدار هنگامی اعلام شد که یک رستوران تصمیم به عرضه اولیه کریپتوکرنسی کرد. ناظران بازار (واچ داگ) به سرپرستی جی کلایتون ساعتی پس از اعلام این عرضه، آن را متوقف کردند.

عرضه اولیه کریتوکرنسی ها یا همان ICO این امکان را به استارتاپ ها می دهد تا با استفاده از تکنولوژی کریپتوکرنسی ها مثل بلاک چین، سرمایه خود را با انتشار توکن برای سرمایه گذاران، افزایش دهند. این عرضه ها در سال های اخیر بسیار مورد استقبال بوده اما اطلاعات کافی از همه آنها در دسترس نیست.

عکس العمل بسیار سریع کمیسیون اوراق بهادار آمریکا در روز دوشنبه بسیار مهم بود به این دلیل که نشان داد این نهاد کاملا به معاملات این ارزها و عرضه های اولیه آن توجه دارد .

کلایتون در این اخطاریه اعلام داشت: نگرانی های زیادی در خصوص کریپتوکرنسی ها و بازار عرضه های اولیه آن معطوف شده است. به نظر می رسد سرمایه گذاران در این میان بدون حامی مانده اند و امکان کلاهبرداری در این زمینه بسیار زیاد است.

در این اخطاریه آمده است: اگر در موقعیت سرمایه گذاری قرار گرفتید یا احساس کردید موقعیت معامله ای بسیار مهمی نصیبتان شده است از ریسکی که سرمایه خود را با آن مواجه کرده اید برحذر باشید.

وی ادامه داد: بسیاری از معاملات کریپتوکرنسی ها با قوانین کمیسیون اوراق بهادار آمریکا مغایرت دارد و این نهاد کاملا بر این معاملات تمرکز داشته است تا هرکجا که لازم است از کلاهبرداری های احتمالی جلوگیری کند.

این در حالی است که، روز دوشنبه کمیسیون اوراق بهادار آمریکا یک عرضه اولیه ارزهای دیجیتال را متوقف کرد و آن را مطابق با قانون ندانست.

برنامه رستوران مانچی در روز دوشنبه این بود که با عرضه اولیه توکن MUN بتواند در حدود 15 میلیون دلار تأمین مالی کند، در حالی که با مخالفت SEC مواجه شد.

این شرکت با رستواران های زنجیره ای خود نیز وارد مذاکره شده بود که به ازای دریافت این توکن ها غذای مورد نیاز را به دارنده توکن تحویل دهند .

 
تصاویر خبر:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد