Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/YLyjiP
1396/09/21 - 14:15 تاريخ انتشار: 1168 تعداد بازديد: 45587 كد خبر:
امروز در بورس تهران ثبت شد؛
رکورد شکنی تاریخی شاخص بورس با ورود به کانال 92 هزار واحدی
سرمایه گذاران بورسی امروز بیش از یک میلیارد و 262 میلیون برگه سهم و حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 3 هزار و 113 میلیارد ریال بود و در 91 هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.
 

در داد و ستدهای روز سه شنبه شاخص بورس با رشدی خیره کننده توانست مرز تاریخی 92 هزار واحدی را بشکند و رکوردی جدید در عمر 50 ساله بورس به ثبت برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، شاخص بورس امروز یک هزار و 76 واحد رشد کرد و به رقم 92 هزار و 628 رسید.

سرمایه گذاران بورسی امروز بیش از یک میلیارد و 262 میلیون برگه سهم و حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 3 هزار و 113 میلیارد ریال بود و در 91 هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.

امروز همه هفت شاخص بورس رشدی پر قدرت داشتند. شاخص کل یک هزار و 76 واحد بالا رفت و به عدد 92 هزار و 628 رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 1014 و 967 واحد صعودی شدند.

نمادهای فولاد مبارکه، پالایش نفت بندرعباس، تاپیکو، مپنا، هلدینگ نفت و گاز پارسیان، چادرملو و پالایش نفت تهران امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند.

گروه های فلزات اساسی، خودرو و اطلاعات و ارتباطات نیز با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی نشستند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای پتروشیمی آبادان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، چادرملو، پالایش نفت تهران، سیمان کردستان، کاشی پارس و نفت پارس بود.

در مقابل نمادهای کویر تایر، سرما آفرین، معادن منگنز ایران، ایران ارقام، موتورسازان تراکتورسازی ایران، ماشین سازی نیرو محرکه و کاشی تکسرام با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید سهام های وب، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، اوراق مشارکت مشهد، اوراق صکوک سایپا، سهام سرمایه گذاری معادن و فلزات و اوراق مشارکت شهرداری تهران بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را داشتند.

در مقابل سهام معادن منگنز ایران، اوراق صکوک رایتل، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، سهام سیمان اصفهان و پارس دارو با بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش به کار خود پایان دادند.

در پایان معاملات امروز سرمایه گذاری معادن و فلزات با معامله 78 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و های وب با معامله 350 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد