Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/J9XdPj
1396/09/21 - 15:59 تاريخ انتشار: 1205 تعداد بازديد: 45588 كد خبر:
گزارش روز؛
سبز رنگی کل بازار
طی معاملات امروز، گروه اکثراً متعادل و مثبت سرمایه گذاری، با صف خرید نمادهای وبهمن، وسکاب و ونیکی به کار خود پایان دادند.
 

پس از مدتها اکثر گروه ها و نمادها طی دادوستدهای امروز معاملاتی پرتقاضا، مثبت و پرحجم را تجربه کردند و بازاری سبز رنگ را تداعی کردند که به تفکیک در گزارش ذیل به آنها می پردازیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گروه خودرویی طبق انتظار شروعی مثبت و پرتقاضا را تجربه کردند تا جایی که نمادهای خگستر و خلنت در همان ابتدای بازار با صف خرید همراه شدند و اکثر هم گروهی ها تا آستانه صف خرید شدن پیش رفتند اما در ادامه بازار و با افزایش عرضه ها (با توجه به درپیش بودن جلسه کنگره آمریکا پیرامون توافقنامه برجام)، درگروه خودرویی شاهد غلبه فروشندگان بر خریداران و در نتیجه عقب گرد خریداران و نمایان شدن معاملات منفی آنها شدیم که در این بین شناسایی سود سهامداران کوتاه مدتی مزید بر علت بود و بر منفی شدن بیشتر گروه افزود.

در آنسو و به جز نمادهای حپترو و توریل که متعادل و مثبت بودند، سایر نمادهای گروه حمل و نقل اکثرا معاملاتی متعادل و منفی را تجربه کردند. گروه صنعتی اتونئوم سوئیس با عایق خودروی توس (AKD) برای تولید و توزیع تجهیزات در ایران با مجوز انحصاری به توافق رسیدند. شرکت عایق خودروی توس سیستم‌های کارپت و قسمت‌های داخلی داشبورد را در کارخانه مشهد برای شرکت ایکاپ تولید می‌کند که این کارخانه حاصل سرمایه‌گذاری مشترک ایران خودرو و گروه خودروسازی فرانسه است.

درگروه شیمیایی که همسو با جو مثبت بازار، معاملاتی متعادل و مثبت در جریان بود، نمادهای تاپیکو(صف خرید)، شاراک، پارسان، شیراز، شپترو(صف خرید)، شکربن(صف خرید)، وپترو و شدوص(صف خرید) از اقبال بیشتری نسبت به هم گروهی ها برخوردار بود در آنسو و در گروه پالایشگاهی و روانکارها و در ادامه غیبت نمادهای شپنا، شاوان و شراز، گروه شروعی مثبت را تجربه کرد که در این میان نماد شتران از اقبال بالاتری برخوردار بود و با صف خرید همراه شد اما در ادامه بازار، نمادهای شبندر، شپاس و شنفت نیز به جمع صف خریدهای گروه پیوستند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تبصره ۱۸ لایحه بودجه ۹۷ به منزله چک سفید امضای مجلس برای دولت در مورد افزایش حامل‌های انرژی تلقی می‌شود.

طی معاملات امروز، گروه اکثراً متعادل و مثبت سرمایه گذاری، با صف خرید نمادهای وبهمن، وسکاب و ونیکی به کار خود پایان دادند. درگروه آی تی و انفورماتیک، نماد مرقام در حالی همچنان با فشار فروش، معاملاتی منفی و در نهایت صف فروش دنبال شد که نماد پیش رو های وب با جهش قیمتی مجدد به صف خرید رسید که در این میان انتشار معامله بلوک 17 درصدی در قیمت پایه 1000 تومان مزید بر علت بود.

ذوب، کچاد، ومعادن، فولاد، فولاژ، فباهنر، هرمز، زنگان، فروش، کبافق، کنور، کاوه و ارفع نمادهای صف خرید گروه های فلزی و معدنی در بازار امروز بودند این در حالی بود که سایر هم گروهی ها نیز اکثرا معاملاتی مثبت را تجربه کردند که در این میان و در بازار مثبت امروز، تشکیل صف فروش نمادهای فجر، کدما، فسپا، کمنگنز و کپرور قابل توجه بود. ذوب آهن اعلام کرد قصد دارد با بکار گیری فناوری تزریق پودر زغال در فرآیند تولید، همزمان با افزایش بهره وری، هزینه های تولید را هم از طریق کاهش مصرف کک و گاز طبیعی بکاهد. هدف "ذوب"، راه اندازی این فناوری در هر سه کوره بلند با ظرفیت تولید سالانه 3.6 میلیون تن فولاد خام است و نکته قابل توجه اینکه این برنامه، کوره بلند شماره 1 با ظرفیت 730 هزار تن که در سال 2015 تعطیل بود را هم شامل می شود.مراحل تعمیر این کوره در حال انجام است و پیش بینی شده این فناوری در جولای 2018 بطور کامل در هر سه کوره بلند کارخانه راه اندازی خواهد شد. رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از گشایش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو تامین مالی چین و گشایش اعتبار برای طرح‌های معدنی و صنایع معدنی ایران خبر داد.

ثمسکن و ثپردیس نمادهای صف خرید، ثالوند، ثاباد، وساخت، کیسون، ثتران و ثغرب نمادهای مثبت و ثفارس، ثاژن(صف فروش)، ثعمرا، کرمان و وتوس(صف فروش) نمادهای منفی گروه ساختمانی در بازار امروز بودند. به جز نماد کرازی که با صف خرید همراه بود (پس از پول بک به سطوح مقاومتی مهم شکسته شده) و نماد کهمدا که مثبت بود، سایر نمادهای گروه کانی های غیر فلزی اکثرا منفی دنبال شدند.

در پایان معاملات نماد کمنگنز و حفارس جهت برگزاری مجمع عادی به طور فوق العاده انتخاب اعضاء هیئت مدیره و کحافظ جهت برگزاری مجمع عمومی به طور فوق العاده متوقف شدند.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از جو مثبت کل بازار و در روزی سراسر سبزر رنگ با معاملات مثبت نمادهای فولاد، کچاد، شتران، شبندر، تاپیکو، پارسان، رمپنا و ومعادن با رشد چشمگیر حدود 1076 واحدی به ارتفاع 92,628رسید که در این بین معدود نمادهایی نظیر فارس و اخابر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

علاقه مندان برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوند. @SENANewsAgency

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد