Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/74D2gy
1396/09/25 - 14:45 تاريخ انتشار: 856 تعداد بازديد: 45653 كد خبر:
حمایت وزیر صنعت از واگذاری سهام خودروسازان
وزیر صنعت گفت درحال حاضر صنعت خودرو برای سرمایه‌گذاری و تأمین نقدینگی به 4 هزار میلیارد تومان نیازمند است.در پرداخت تسهیلات باید تفاوتی میان صنایع پیشتاز با سایر صنایع باشد، چرا که صنایع پیشتاز در جایگاه مهمتری قرار داشته و باید فرایند تأمین مالی آنها در اولویت قرار گیرد.


وزیر صنعت با ضمن حمایت از واگذاری سهام دولت در خودروسازان،گفت: صنعت خودرو به 4 هزار میلیارد تومان نیازمند بوده و باید فرایند تأمین مالی این صنعت در اولویت باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از تسنیم، محمد شریعتمداری در مراسم آغاز تولید دو محصول ایران خودرو با اشاره به اینکه فاصله میان توقع مصرف‌کنندگان از خودروسازان وجود دارد که عامل آن قوانین و موضوعاتی در بخش تولید و حتی شرایط اقتصادی است، اظهار داشت: هیچ کس اهمیت صنعت خودرو را نمی‌تواند نادیده بگیرد. البته فرصت‌های سال‌های گذشته را از دست داده‌ایم و باید جبران مافات کنیم.

وی با بیان اینکه در سال 2025 اهدافی برای صنعت خودروسازی تعریف شده،افزود: این اهداف به طور حتم با حمایت دولت و مجلس امکان اجرایی شدن خواهند یافت. البته میزان تولید خودرو در حال حاضر رشد 17 درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال قبل دارد که با طی کردن این روند به خوبی می‌توانیم تا پایان سال میزان تولید را به 1.6 میلیون خودرو برسانیم.

این مقام مسئول با انتقاد از اینکه مالکیت دولتی یکی از چالش‌هاش اساسی صنعت خودرو به شمار می‌آید، ادامه داد: دولت باید مدیریت و مالکیت در شرکت‌های خودروسازی را به صفر برساند و به صورت واقعی شرکت‌های خودروسازی خصوصی شوند.

شریعتمداری با بیان اینکه تحمیل نیروی انسانی مازاد و حتی حمایت‌های مالی در بخش‌هایی که عدم کارایی ندارند باعث شده تا صنعت خودرو مسیر توسعه مناسبی را طی نکند، گفت: سرمایه‌گذاری در بخش‌های انجام شده که کارایی نداشتند و در کنار این موضوع قیمت‌گذاری محصول به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه عدم ثبات سیاست‌ها، عاملی شده تا نظام تأمین مالی صنعت خودرو با چالش‌های متعددی روبرو شود.

وی تأکید کرد: درحال حاضر صنعت خودرو برای سرمایه‌گذاری و تأمین نقدینگی به 4 هزار میلیارد تومان نیازمند است.در پرداخت تسهیلات باید تفاوتی میان صنایع پیشتاز با سایر صنایع باشد. چرا که صنایع پیشتاز در جایگاه مهمتری قرار داشته و باید فرایند تأمین مالی آنها در اولویت قرار گیرد.

شریعتمداری با اعلام اینکه ابرقطعه سازی در ایران مفقود است، گفت: در حال حاضر 1200 واحد تولیدی قطعه وجود دارد که برای کمک به آنها جهت توسعه این صنعت نیازمند تزریق مالی هستیم. در راستای این موضوع یک برنامه سه ساله با هدف تولید و صادرات قطعه در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته که با تصویب آن توسط مجلس می توانیم با تأمین 10 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی، 10 هزار میلیارد تومان از منابع بانکی و 5 هزار میلیارد تومان از بخش خصوصی حمایت های لازم در صنعت قطعه سازی انجام دهیم.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد