Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/c42FDN
1396/09/25 - 15:20 تاريخ انتشار: 748 تعداد بازديد: 45659 كد خبر:
گزارش روز؛
ادامه تزریق نقدینگی به بازار سرمایه
گروه شیمیایی به لیدری تاپیکو اکثرا پرتقاضا، مثبت و با رشد قیمتی مواجه بودند تا جایی که نمادهای تاپیکو، فارس، پترول و شپدیس صف خرید را تجربه کردند.
 

بازار امروز طبق انتظار با ادامه تزریق نقدینگی و ورود سرمایه جدید رقم خورد که از ادامه صعود بازار تا انتهای سال حکایت داشت. در این بین گروه های فلزی، معدنی و پتروشیمی (در غیاب نمادهای گروه پالایشگاهی) از اقبال بیشتری برخوردار بودند و نقش پررنگ تری در شادابی بازار اجرا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گروه های فلزی و معدنی که جزء مثبت ترین گروه های امروز بازار بودند با ادامه اقبال و معاملاتی اکثرا مثبت سپری شدند؛ به طوری که نمادهای فرآور، فسرب، فپنتا، ومعادن، کچاد، کگل، فاسمین، کنور، فملی، کروی، کطبس، فروس و فلوله صف خرید را تجربه کردند.

در بازار امروز با ادامه اقبال شرکتهای چند رشته ای صنعتی عمدتا به دلیل رشد هفته های گذشته زیر مجموعه ها مواجه بودیم؛ به طوری که نمادهای وامید، وغدیر و وصندوق صف خرید شدند و نماد وبانک تا آستانه صف خرید شدن پیش رفت در طرف دیگر و در گروه سرمایه گذاری نیز اکثرا همسو با جو مثبت بازار، معاملاتی مثبت را تجربه کردند در این بین صف خرید نمادهای سرچشمه، ونیکی، وسپه، وگستر و وسکاب و صف فروش نمادهای واعتبار و وخارزم قابل توجه بود. رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه مذاکرات خوبی برای سرمایه گذاری خارجی با ۱۰ شرکت برتر بیمه جهان انجام شده است، از ۲ تقاضای مهم شرکت های آلمانی و ایتالیایی برای خرید شرکت های بیمه کشور خبر داد.

گروه شیمیایی به لیدری تاپیکو اکثرا پرتقاضا، مثبت و با رشد قیمتی مواجه بودند تا جایی که نمادهای تاپیکو، فارس، پترول و شپدیس صف خرید را تجربه کردند. با خداحافظی غلامرضا سلیمانی پس از 4 سال تکیه بر صندلی مدیریت سرمایه گذاری غدیر، محمد طالبی به جای وی در کرسی مدیریت یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ‌های بورس نشست.

گروه آی تی و انفورماتیک در غیبت نماد پرحاشیه های وب و همسو، اکثرا معاملاتی مثبت را تجربه کردند که در این میان تشکیل صف خرید نماد مرقام قابل توجه بود.

گروه خودرویی شروعی مثبت داشتند به طوری که اکثرا با رشد قیمتی مواجه بودند و نمادهای خاهن و خموتور با صف خرید همراه شدند؛ اما در نیمه دوم بازار و برخلاف جو مثبت، با عرضه های فروشندگان و عقب نشینی خریداران مواجه و نوساناتی منفی را تجربه کردند. حریل، حتاید و حاسا نمادهای منفی و حپترو و حسینا نمادهای مثبت گروه حمل و نقل در بازار امروز بودند. نایب‌ رئیس هیات مدیره ایران خودرو با تشریح همکاری های این خودروساز با دیگر کشورها گفت: در آینده نزدیک یک خودروی سواری بنز در کلاس E در ایران تولید خواهیم کرد که در حال نهایی کردن قرارداد هستیم.

در گروه متعادل و مثبت کانی های غیر فلزی، صف خرید نماد شلیا و معاملات منفی نمادهای کمرجان، کساپا و کهمدا نمایان تر از سایر هم گروهی ها بود.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از معاملات مثبت اکثر گروه ها، بخصوص گروه های فلزی، معدنی، پتروشیمی و سرمایه گذاری های مربوطه با رشد حدود 1323 واحدی به ارتفاع 94,606 رسید که در این بین معدود گروه هایی همانند گروه خودرویی و نمادهایی همانند خساپا، شبندر، ارفع، خاور و خودرو معاملاتی منفی را تجربه کردند و بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

علاقه مندان برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوند. @SENANewsAgency

 

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد