Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/QaXFE1
1396/09/25 - 17:18 تاريخ انتشار: 1982 تعداد بازديد: 45662 كد خبر:
هامونی با اشاره به نقش فرابورس در تامین مالی پروژه ها عنوان کرد؛
افزایش مشارکت‌ و سرمایه، دستاورد صندوق زمین و ساختمان
صندوق زمین و ساختمان نسیم در تاریخ سوم شهریور 93 با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار در نماد «نسیم» در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران پذیرش و درج شد.

مدیرعامل فرابورس ایران در حاشیه مراسم افتتاح پروژه نخستین صندوق زمین و ساختمان بازار سرمایه، افزایش تعداد مشارکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران در تامین مالی پروژه‌ها را با استفاده از صندوق زمین و ساختمان به عنوان دستاورد این صندوق‌ها ذکر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، امیر هامونی گفت: صندوق زمین و ساختمان برای تامین مالی مالکان زمین که منابع لازم برای ساخت پروژه را ندارند، فراهم کردن امکان پس‌انداز تدریجی برای سرمایه‌گذاران و استفاده از منافع رشد بخش مسکن و ساختمان طراحی شده‌ است.

وی در خصوص صندوق زمین و ساختمان نسیم نیز افزود: برنامه‌ریزی و تمرکز روی صندوق نسیم، تقریبا از اوایل سال 1393 آغاز شد و پروژه ساختمانی آن که از نوع مسکونی بود برای ساخت 60 واحد بنا بر سرمایه جذب شده از طریق پذیره‌نویسی برنامه‌ریزی شد.

به گفته هامونی، پس از صندوق نسیم که امروز شاهد بهره‌برداری و افتتاح آن بودیم، چند صندوق دیگر نیز در فرابورس ایران و بورس تهران درج شده‌ است.

وی با اشاره به اینکه در صندوق زمین و ساختمان واحدهای ساختمانی مستقیما به سرمایه‌گذاران و دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق واگذار نمی‌شود، ادامه داد: اما دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری می‌توانند همچون سایر افراد در مزایده املاک و واحدهای مسکونی تکمیل شده شرکت کرده و در صورت ارائه قیمت بهتر، مالکیت واحدهای ساخته شده را در اختیار بگیرند، اگرچه هیات مدیره هر صندوق می‌تواند با رعایت صرفه و صلاح منافع سرمایه‌گذاران روش‌های فروش دیگری را نیز به کار گیرد.

مدیرعامل فرابورس ایران در پایان ابزار امیدواری کرد با آشنایی بیشتر عموم مردم و سرمایه‌گذاران با کارکرد این صندوق‌ها شاهد حضور تعداد بیشتری از این صندوق‌ها در بازار سرمایه و به تبع آن تامین مالی بیشتر در حوزه مسکن کشور باشیم.

شایان ذکر است صندوق زمین و ساختمان نسیم در تاریخ سوم شهریور 93 با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار در نماد «نسیم» در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران پذیرش و درج شد.

واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق نیز به تعداد 15 میلیون واحد از تاریخ هشتم شهریور 93  پذیره‌نویسی شد و پس از آن صندوق در تاریخ 31 شهریور 93  فعالیت خود را آغاز کرد که روز جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی پروژه «نسیم» افتتاح شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد