Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/FpoHLZ
1396/09/25 - 18:45 تاريخ انتشار: 846 تعداد بازديد: 45665 كد خبر:
در پی دستور وزیر اقتصاد؛
سهام بانک ملت در بیمه آسیا واگذار می شود
مدیرعامل بانک ملت با بیان این نکته که این بانک، ۱۰ درصد از سهام شرکت به پرداخت را نیز در بازار سرمایه واگذار کرده است، اعلام کرد: بخش دیگری از سهام این شرکت به صورت بلوکی در آینده ای نزدیک عرضه خواهد شد؛ ضمن اینکه واگذاری تعداد دیگری از شرکت های بانک نیز در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل بانک ملت از واگذاری سهام این بانک در شرکت بیمه آسیا در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) ، محمد بیگدلی با اشاره به سهم حدود ۲۰ درصدی این بانک در شرکت بیمه آسیا اعلام کرد: بانک ملت با هدف اجرای منویات رییس جمهوری و دستور اکید وزیر امور اقتصادی و دارایی در اجرای قانون رفع موانع تولید که یکی از بندهای آن واگذاری های املاک و دارایی های مازاد بانک ها است، فروش این املاک و دارایی ها را در دستور کار قرار داده و در نخستین اقدام، فروش سهام خود در شرکت بیمه آسیا را در اولویت قرار داده است.

وی ادامه داد: گروه مالی ملت به عنوان متولی این سهام، اقدامات اولیه را برای فروش این بلوک ۲۰ درصدی شروع کرده است که امیدواریم این عرضه با بهترین شرایط، صورت گیرد.

مدیرعامل بانک ملت با بیان این نکته که این بانک، ۱۰ درصد از سهام شرکت به پرداخت را نیز در بازار سرمایه واگذار کرده است، اعلام کرد: بخش دیگری از سهام این شرکت به صورت بلوکی در آینده ای نزدیک عرضه خواهد شد؛ ضمن اینکه واگذاری تعداد دیگری از شرکت های بانک نیز در دستور کار قرار گرفته است.

بیگدلی با اشاره به فروش حدود ۳۵۰ مورد از املاک مازاد و پروژه های بانک ملت در هشت ماه ابتدایی امسال، تاکید کرد: خوشبختانه این بانک از سال های گذشته این فرآیند را شروع کرده و در سال جاری به ویژه پس از دریافت دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی، به این موضوع سرعت بخشیده است.

وی به تشکیل کارگروه های ویژه برای فروش املاک و دارایی های مازاد در بانک ملت اشاره کرد و گفت: این کارگروه ها پیگیری های جدی را در این زمینه انجام داده اند که خوشبختانه نتایج خوبی به دست آمده است که اثرات آن را در عملکرد بانک در آینده مشاهده خواهیم کرد.

مدیرعامل بانک ملت، واگذاری این املاک و دارایی ها را باعث جلوگیری از تحمیل هزینه های سنگین نگهداری آنها، افزایش نقدینگی بانک جهت اعطای تسهیلات در بخش های مختلف اقتصادی و همچنین در راستای تحقق شعار "اقتصاد مقاومتی: تولید –اشتغال”خواند و گفت: این واگذاری ها بی تردید، اثرات مثبتی را روی سودآوری بانک خواهد داشت.

وی روند وصول مطالبات بانک ملت را رضایتبخش خواند و گفت: باتوجه به اینکه بخشی از دارایی های بانک ها در بخش مطالبات معوق قفل شده است و این دارایی ها جزو دارایی های سمی نظام بانکی محسوب می شود، بانک ملت پیگیری و وصول این مطالبات و تبدیل آن به منابع مولد را در دستور کار جدی قرار داده و تاکنون نیز در این زمینه به موفقیت های خوبی دست یافته است.

به گفته وی، هم اکنون نسبت مطالبات به تسهیلات در بانک ملت به درصد خوبی رسیده که به مراتب از میانگین شبکه بانکی کشور پایین تر است.

بیگدلی، به افزایش قابل قبول عملیات ارزی بانک ملت در سال جاری هم اشاره کرد و اظهار داشت: عملکرد ارزی این بانک تا پایان آبان ماه سال جاری به حدود ۸ میلیارد دلار رسیده که نشان دهنده رشد ۱۰۶ درصدی در تعداد و رشد حدود ۲۰ درصدی در مبلغ حواله ها و گشایش اعتبارات اسنادی دارد.

به گفته بیگدلی، روابط کارگزاری بانک ملت نیز با ۲۰ درصد رشد، از ۱۳۹ بانک به ۱۶۷ بانک افزایش یافته است.

وی پیش بینی کرد که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، بانک ملت در بخش ارز با رشد قابل توجهی نسبت به پایان سال گذشته، رو به رو خواهد شد.

مدیرعامل بانک ملت به رشد حدود ۱۲ درصدی منابع، رشد بیش از ۱۱ درصدی مصارف و رشد ۱۷ درصدی حساب های ارزی این بانک در هشت ماهه ابتدایی سال ۹۶ اشاره کرد و اظهار داشت: این رشد در حالی اتفاق افتاده که بانک ملت پس از ابلاغ دستورالعمل های شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی در زمینه نرخ سود سپرده ها، به طور کامل به این نرخ ها پایبند بوده و آنها را رعایت کرده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد