Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/rw6Zq4
1396/09/26 - 16:05 تاريخ انتشار: 924 تعداد بازديد: 45696 كد خبر:
فروش استقراضی سهام در بورس دوبی کلید خورد
این بازار ادعا کرد که در حال بررسی مدارک و مجوزات درخواست های اخذ شده از سوی هفت کارگزار است تا فروش استقراضی را در این بازار راه اندازی کند.

بورس دوبی به منظور افزایش نقدشوندگی در بازار، فروش استقراضی را راه اندازی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، این بازار ادعا کرد که در حال بررسی مدارک و مجوزهای درخواست های اخذ شده از سوی هفت کارگزار است تا فروش استقراضی را در این بازار راه اندازی کند.

بر اساس این گزارش، این بازار در نظر دارد پس از تکمیل فرآیند تست تکنیکی معاملات، و اخذ مجوزهای لازم، این معاملات را کلید بزند.

بر این اساس، در فروش استقراضی سهامدار با فروش سهمی که مالکیت آن را بر عهده ندارد، از سود حاصل از آن منفعت کسب می کند تا وقتی که سهم مزبور با کاهش قیمت رو به رو شود و به صورت واقعی آن را خریداری کند و معامله صورت بگیرد.

بورس دوبی روند فروش استقراضی را دقیقا پس از اقدام بورس ابوظبی برای فروش استقراضی آغاز کرد. بورس ابوظبی در ماه اکتبر اقدام به اخذ مجوزهای لازم برای راه اندازی فروش استقراضی سهم کردو توانست در ماه آوریل مجوزهای مربوطه را در این خصوص دریافت کند .

سال ها بود که قانون گذاران بازارهای حوزه خلیج فارس فروش استقراضی سهام را به دلیل ترس از ناپایداری بازارهای سهام ممنوع کرده بودند.

عیسی کاظم، مدیر عامل بورس دوبی در این خصوص اظهار داشت: ما با دقت زیاد این خدمات جدید را طراحی کرده ایم تا به سرمایه گذاران این موقعیت سرمایه گذاری را برای فروش استقراضی اعطا کنیم و در نتیجه فشار بازار بر روی معاملات عادی را کم کنیم .

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد