Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/HBcCS3
1396/09/26 - 16:15 تاريخ انتشار: 1060 تعداد بازديد: 45701 كد خبر:
گزارش روز ؛
تعادل در نمادهای بزرگ
گروه های فلزی و معدنی اکثرا معاملاتی مثبت و پرتقاضا را شروع کردند تا جایی که نمادهای میدکو، کاوه، فملی، فباهنر، وتوکا و فلوله صف خرید شدند.

گروه های فلزی و معدنی اکثرا معاملاتی مثبت و پرتقاضا را شروع کردند تا جایی که نمادهای میدکو، کاوه، فملی، فباهنر، وتوکا و فلوله صف خرید شدند. اما طبق انتظار و با توجه به رشد سریع گروه های مذکور طی روزهای گذشته، با تعادل بیشتری همراه شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، نماد کمنگنز پس از برگزاری مجمع عادی بطور فوق العاده انتخاب اعضاء هیئت مدیره با رشد حدود 4 درصدی به گردونه دادوستدها بازگشت.

همچنین کمیسیون دولتی چین روز گذشته در حرکتی که به اعتقاد کارشناسان می تواند تجارت بین المللی فولاد و قراضه را تحت تاثیر قرار دهد اعلام کرد، تعرفه صادرات را از ابتدای سال ۲۰۱۸ برای بسیاری از محصولات فولادی کاهش داده و برای قراضه حذف می کند.

درگروه شیمیایی شاهد معاملات متعادلی بودیم، که در این بین نمادهای فارس، شکلر، جم، شفن و مارون از اقبال بیشتر و معاملاتی مثبت تر برخوردار بودند.

از سوی دیگر نمادهای شفارا(صف فروش)، وپترو، شکربن، شفارس، شدوص(صف فروش)، پارسان و شیراز(صف فروش) با معاملاتی منفی تر از هم گروهی ها دنبال شدند. در آن سو نمادهای بازار پایه گروه پتروشیمی همانند شلرد و دهدشت در حالی با ادامه رشد روزانه 10 درصدی دنبال شدند که با توجه به ابهامات از ریسک بالایی برخوردار هستند.

در گروه پالایشگاهی نیز، نماد شبهرن با جهش قیمتی صف خرید را تجربه کرد، نماد شراز پس از اعلام تعدیل مثبت 76 درصدی و نماد شپنا پس از اعلام تعدیل مثبت مجدد 49 درصدی (در پیش بینی سود سال 96) هر دو با رشد حدود 5.5 درصدی بازگشایی شدند.

در گروه خودرویی که شروعی متعادل را تجربه کردند، صف خرید نمادهای ورنا و خموتور جلب توجه می کرد. در ادامه نیز با افزایش تقاضا و نمایان شدن نوسانات مثبت این گروه خبر محور، مواجه شدیم اما در نهایت اکثر نمادهای گروه خودرویی متعادل به کار خود پایان دادند.

در همین حال، به جز نماد «ما» که صف فروش بود و نماد ودی که با معاملاتی منفی مواجه بود، سایر نمادهای گروه بیمه اکثرا مثبت دنبال شدند . در همین زمینه نمادهای میهن، آسیا، دانا و کوثر صف خرید را تجربه کردند. گروه اکثرا متعادل سرمایه گذاری با صف خرید نمادهای ونیکی و گوهران و معاملات منفی نمادهای سدبیر، واعتبار، وسپه، وخارزم، وتوصا و وبانک دنبال شدند.

مطالبات از5 شرکت‌ دولتی ذی‌ربط با بدهی 5 شرکت‌ بدهکار به سازمان‌های خصوصی سازی و امور مالیاتی کشور تهاتر خواهد شد. مجموع رقم تهاتر برای برق و انرژی پیوند گستر، ماهتاب کاسپین، مدیریت نیروگاه زاگرس، انرژی طوس، شرکت سرمایه گذاری پیشرو ایران، 150 میلیارد تومان خواهد بود.

در گروه لاستیک و پلاستیک سازی به جز نمادهای پلاست و پاسا(صف فروش) که منفی بودند، سایر هم گروهی ها، اکثرا متعادل و مثبت دنبال شدند که در این میان معاملات مثبت و پرحجم نمادهای پکرمان و پلاسک نمایان تر از سایر هم گروهی ها بود.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای فارس، شپنا، کگل، فولاد، جم، فملی، وغدیر، فولاد، وامید و رمپنا با رشد حدود 995 واحدی به سطح 95 هزارو600 رسید که در این بین نمادهای ومعادن، وبانک، رانفور و آپ بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

علاقه مندان برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوند. @SENANewsAgency

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد