Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/vCNJGP
1396/09/27 - 12:44 تاريخ انتشار: 1121 تعداد بازديد: 45721 كد خبر:
افزایش قیمت نفت در پی کاهش میزان حفاری های آمریکا
میزان حفاری ها در آمریکا برای نخستین بار در 6 سال گذشته روند کاهشی داشته است و شرکت های حفاری برای تعادل در بازار نفت دست از فعالیت برداشته اند تا بنا بر خواسته اوپک تعادل را در این بازار ایجاد کنند. با این وجود، ذخایر آمریکا نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

قیمت نفت در بازارهای جهانی با افزایش همراه شد در حالی که روند ترمیم خطوط انتقال نفت دریای شمال همچنان در حال انجام است و ذخیره های نفت خام در آمریکا نیز روند آهسته ای را طی می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، پیش بینی های سال 2018 نشان می دهد که علیرغم توصیه های اوپک مبنی بر کاهش تولیدات، با روند رو به شد عرضه نفت در بازارهای جهانی مواجه خواهیم بود. این در حالی است که ذخایر نفتی آمریکا به ثباتی نسبی رسیده است.

اما در بازارهای کالایی، قیمت نفت سبک آمریکا با رشد 37 سنتی رو به رو شد و هر بشکه از این کالا 57 دلار و 67 سنت به فروش رسید در حالی که قیمت نفت برنت دریای شمال با افزایش 0.7 درصدی هر بشکه 63 دلار و 67 سنت رسید.

بر اساس این گزارش، افت شاخص میزان ذخایر نفت آمریکا و همچنین روند کند ترمیم خطوط انتقال نفت دریای شمال موجب افزایش قیمت نفت برنت و همچنین نفت تگزاس شده است.

میزان حفاری ها در آمریکا برای نخستین بار در 6 سال گذشته روند کاهشی داشته است و شرکت های حفاری برای تعادل در بازار نفت دست از فعالیت برداشته اند تا بنا بر خواسته اوپک تعادل را در این بازار ایجاد کنند. با این وجود، ذخایر آمریکا نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

از طرفی با افزایش میزان تولید نفت شیل در آمریکا آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشته که بازار جهانی نفت در نیمه ابتدایی سال 2018 میلادی، با مازاد عرضه 200 هزار بشکه ای در روز رو به رو خواهد بود.

اما در بازار جهانی طلا، قیمت این کالا با رشد 0.1 درصدی به هر اونس یک هزار و259 دلار معامله شد.

افزایش میزان تقاضا در بازارهای جهانی برای فلزات با ارزش از سوی جواهرسازان، صنایع و خرده فروشان موجب رونق قیمت این کالا شد.

از طرفی رونق خرید و فروش طلا در بازارهای جهانی با نزدیک شدن به اعیاد مسیحیت و همچنین افزایش تقاضا برای خرده فروشی این کالا در هند، موجب رونق قیمت این فلز گرانبها شد.

اما در بورس لندن، قیمت فلز مس با افت اندکی همراه شد و کاهش 0.3 درصدی را به ثبت رساند تا در محدوده هر تن 6 هزار و 876 دلار معامله شود.

 آلومینیوم در این بازار نیز با افزایش 0.1 درصدی هر تن دو هزار و 66 دلار معامله شد در حالی که قیمت قلع هر تن 19 هزار و 250 دلار شد.

 سرب در بورس لندن نیز به هر تن دو هزار و 532 دلار معامله شد در حالی که روی هر تن سه هزار و 218 دلار معامله شد.

اما در بازار داخلی، قیمت دلار بانکی با رشد همراه شد و هر دلار آمریکا معادل سه هزار و 569 تومان داد و ستد شد. قیمت پوند انگلیس، به چهار هزار و 760 تومان رسید در حالی که درهم امارات نیز 972 تومان داد و ستد شد.

قیمت یورو در معاملات بانکی نیز با افزایش رو به رو شد و هر یورو چهار هزار و 198 تومان معامله شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد