Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/da381K
1396/09/28 - 12:47 تاريخ انتشار: 1209 تعداد بازديد: 45743 كد خبر:
تکلیف بازار چین در سال 2018 میلادی معلوم شد؛ صعودی و کمی معمولی
ژو بین، تحلیل گر ارشد موسسه سرمایه گذاری ساوت وست، در آخرین پیش بینی خود اعلام داشت که شاخص شانگهای تا انتهای سال 2018 میلادی به قله سه هزار و 700 واحدی خواهد رسید و نسبت به معاملات روز دوشنبه گذشته 13 درصد افزایش را در سال آتی به دست خواهد آورد.

تحلیل گران بازار چین، پیش بینی کرده اند که سال 2018 میلادی، سرمایه گذاران با عملکرد بسیار مثبت شرکت ها در بازار چین رو به رو خواهند بود و شاخص ترکیبی ام اس آی چین(متغیر بازارهای سهام در این کشور) با رشد بسیار مناسبی همراه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، ژو بین، تحلیل گر ارشد موسسه سرمایه گذاری ساوت وست، در آخرین پیش بینی خود اعلام داشت که شاخص شانگهای تا انتهای سال 2018 میلادی به قله سه هزار و 700 واحدی خواهد رسید و نسبت به معاملات روز دوشنبه گذشته 13 درصد افزایش را در سال آتی به دست خواهد آورد.

وی یک سال گذشته پیش بینی کرد که با وجود اوضاع بدهی چین، شاخص ام اس آی این کشور می تواند به قله سه هزار و 300 واحد دست یابد که بر اساس گفته های وی، این متغیر معاملاتی تا به حال توانسته با 5 درصد افزایش به ایستگاه سه هزار و 278 واحد برسد.

وی در مصاحبه ای عنوان داشت: انتظار ما از اقتصاد در واقع تسریع در روند توسعه ای صنایع است تا بدین وسیله به رشد سهام شرکت ها و افزایش درآمدزایی منجر شود اما مشاهده می شود که شرکت ها به حرکت لاک پشتی اقتصاد عادت کرده اند.  

پیش بینی های ژو بین، بسیار به پیش بینی کارشناسان بلومبرگ نزدیک است در حالی که این عده از کارشناسان که شامل 13 تحلیل گر خبره می شوند معتقدند که بازار این کشور نهایتا تا مرز سه هزار و 650 واحد رشد را در سال آتی میلادی به ثبت خواهد رساند.

به نظر می رسد بازارهای آف شور چین، شانس بهتری در بازارهای سهام و عملکرد مطلوب تری داشته باشند. شاخص شرکت های چینی در بورس هنگ کنگ که در سال 2017 میلادی با رشد بیش از 17 درصدی همراه بود نظر تحلیل گران را به خود جلب کرده است و با تجمیع نظر 10 کارشناس برتر بازار در این خصوص، می توان به این نتیجه رسید که این متغیر معاملاتی در سال آینده با رشد بیش از 15 درصدی همراه خواهد شد.

اما بازار سهام کشور چین که تحت نفود دولت این کشور است با افت شاخص شانگهای و حجم فروش اوراق قرضه این کشور و فشارهای وارد بر بازارهای سهام این کشور در ماه های آوریل و نوامبر رو به رو شد .

این در حالی است که، شاخص شانگهای چین در آخرین ساعات معاملاتی با رشد 0.4 درصدی همراه شد ولی شاخص هنگ سنگ بورس هنگ کنگ با افزایش 0.6 درصدی همراه شد و شاخص شرکت های چینی موجود در بورس هنگ کنگ رشد 0.7 درصدی را از آن خود کرد .

تحلیل کارشناسان موید این نکته است که سهام شرکت های تکنولوژی، خدمات مالی و بهداشت و سلامت بهترین عملکرد را در سال 2018 میلادی در بازار چین و هنگ کنگ خواهند داشت در حالی که کالاهای اساسی و مواد اولیه در چین با عملکرد معمولی روند معاملاتی را ادامه خواهند داد.

در این بین، موسسه خدمات سرمایه گذاری تراست پیش بینی کرده است که شاخص شانگهای چین تا انتهای سال 2018 میلادی به سه هزار و 950 واحد خواهد رسید در حالی که موسسه سنترال چاینا پیش بینی کرده است این متغیر تا پایان سال آتی میلادی تا سقف سه هزار و 400 واحد رشد میکند.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد