Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/rWbpHR
1396/09/28 - 13:08 تاريخ انتشار: 1491 تعداد بازديد: 45760 كد خبر:
هجرت سرمایه گذاران خارجی از بورس پاکستان
در حالی که به نظر می رسد روند منفی پیش رو برای بورس پاکستان در سال 2018 میلادی نیز ادامه دار باشد، کارشناسان، انتخابات این کشور در سال آتی را نیز عامل دیگری برای افت های پی در پی در این بازار قلمداد می کنند.

بورس پاکستان(PSX) به عنوان بهترین و پربازده ترین بازار آسیا در سال 2016 میلادی، در حال اتمام سال 2017 به عنوان منفی ترین بازار منطقه ای در آسیا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، در حالی که به نظر می رسد روند منفی پیش رو برای بورس پاکستان در سال 2018 میلادی نیز ادامه دار باشد، کارشناسان، انتخابات این کشور در سال آتی را نیز عامل دیگری برای افت های پی در پی در این بازار قلمداد می کنند.

بر اساس این گزارش، بورس پاکستان از ابتدای ماه ژانویه سال 2017 با افت بیش از 20 درصدی همراه شده است و نسبت به بالاترین میزان این متغیر که در تاریخ 24 ماه می سال 2017 به ثبت رسید افت بیش از 28 درصدی را از آن خود کرده است.

موسسه خدمات مالی و کارگزاری تاروس در این خصوص اعلام داشت: انتخابات سال آتی در پاکستان می تواند بازارها را با نوسانات اساسی رو به رو کند . به هر حال، پس از روی کار آمدن دولت جدید اعتماد سرمایه گذاران به بازار تغییر می کند و به نظر می رسد صنایعی که بیشترین جذابیت را داشته باشند صنایع نفتی و گازی، نیروگاه های برقی، نساجی، تکنولوژی و بانک ها خواهند بود و این صنایع نیز به دلیل تغییرات در نرخ روپیه پایدار نخواهند بود.

بر این اساس، قیمت روپیه پاکستان در مقایسه با دلار با افت نسبی 4.6 درصدی در سال جاری رو به رو بوده است . این موسسه خدمات مالی در ادامه گفت: با وجود این که سال آینده، سال انتخابات است اما نمی توان از صنایع سیمان، فولاد و ماشین سازی چشم پوشی کرد. اتفاقی که از سال 2000 میلادی در بازار این کشور روی داده است این است که هر سه سالی که بازار با روند منفی رو به رو می شود سال آتی دوباره روند مثبت را خواهد داشت.

اما در سوی دیگر، حضور سرمایه گذار خارجی در این بازار است.

حضور سرمایه گذاران خارجی در این بازار کمرنگ شده است و نوسانات نرخ روپیه سرمایه گذاران خارجی را از حضور در  این بازار خسته کرده است.

خروج سرمایه گذاران خارجی از این بازار در سال 2015 میلادی آغاز شد و تا به حال این دسته از سرمایه گذاران در حدود 1.1 میلیارد دلار سرمایه را از این بازار خارج کرده اند در حالی که در سال 2017 حدود 491 میلیون دلار دیگر از سرمایه این سرمایه گذاران از بازار خارج شد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد