Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/1XxZGy
1396/09/28 - 15:16 تاريخ انتشار: 1550 تعداد بازديد: 45770 كد خبر:
گزارش روز؛
سبز پوشی گروه خاکستری
در گروه های بانکی، بیمه ای و سرمایه گذاری، معاملاتی اکثرا متعادل در جریان بود که در این بین نمادهای اتکای، بساما، ملت و وصنا از اقبال بیشتری برخوردار بودند و صف خرید را تجربه کردند در پایان معاملات نیز نماد وساپا جهت برگزاری مجمع عادی به طور فوق العاده انتخاب اعضا هیئت مدیره متوقف شد.
 

در اواسط بازار امروز که معاملاتی متعادل در اکثر گروه ها در جریان بود، با افزایش تقاضا و جهش قیمتی نمادهای گروه سیمانی (خاکستری) مواجه شدیم که در نتیجه تشکیل صف خرید اکثر آنها را در پی داشت، در ادامه بازار گروه ساختمانی نیز معاملاتی پرتقاضا را تجربه کردند و در نهایت اکثر آنها با رشد قیمتی به کار خود پایان دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، طبق پیش بینی گروه های فلزی و معدنی با معاملاتی اکثرا متعادل و مثبت (با منطق بیشتر و بدون هیجان خاصی) مواجه شدند که در این میان معاملات مثبت و تشکیل صف خرید نمادهای میدکو و فنوال از معاملات سایر هم گروهی ها نمایان تر بود.

در گروه های بانکی، بیمه ای و سرمایه گذاری، معاملاتی اکثرا متعادل در جریان بود که در این بین نمادهای اتکای، بساما، ملت و وصنا از اقبال بیشتری برخوردار بودند و صف خرید را تجربه کردند در پایان معاملات نیز نماد وساپا جهت برگزاری مجمع عادی به طور فوق العاده انتخاب اعضا هیئت مدیره متوقف شد.

در گروه شیمیایی که معاملاتی اکثرا متعادل و منفی در جریان بود، صف خرید نماد شکلر و معاملات مثبت نمادهای وپترو، شیران و شپاکسا قابل توجه بود، در آنسو و در گروه پالایشگاهی و روانکارها، جهش قیمتی و تشکیل صف خرید نماد شسپا پس از جابجایی بلوک 8 میلیون سهمی روز گذشته آن، جلب توجه می کرد، در اواخر بازار نیز نماد ونفت صف خرید شد و نماد شتران پس از اعلام تعدیل پیش بینی درامد سال1396 که با تعدیل مثبت 44 درصدی (و رشد 343 درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته) همراه شد و با رشد حدود 4 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت، در اواخر بازار نیز نمادهای شاوان و شبریز پس از اعلام تعدیل پیش بینی درآمد سال1396 که به ترتیب با تعدیل مثبت 72 درصدی و 51 درصدی همراه شده اند به ترتیب با رشد حدود 3 درصدی و افت حدود یک درصدی به گردونه دادوستدها بازگشتند.

در گروه کانی های غیر فلزی، در همان ابتدای بازار نمادهای کفرا و کتوکا با جهش قیمتی، صف خرید شدند اما در طرف دیگر نمادهای کمرجان، کرازی، کگاز و کاذر با اعمال فشار فروش و معاملاتی منفی سپری شدند تا جایی که نماد کمرجان با صف فروش یه کار خود پایان داد.

گروه قندی به لیدری قثابت (صف خرید)، اکثرا دادوستدهای مثبتی را در بازار امروز تجربه کردند در آنسو و در گروه دانش بنیاد اما کم حجم و کم شناور دارویی، صف خرید نماد داسوه و معاملات پرتقاضا و مثبت، همراه با نوسان 10 درصدی و حجم مناسب دادوستدهای نماد ریشمک جلب توجه کرد.

در بازار امروز طبق انتظار شاهد شروع مثبت و پرتقاضای گروه خودرویی بودیم تا جایی که نمادهای خاهن، خموتور، ختوقا و خشرق صف خرید را تجربه کردند اما با گذشت زمان معاملات و در نیمه دوم بازار شاهد غلبه فروشندگان بر خریداران بودیم. در گروه حمل و نقل و در پی انتشار خبر واگذاری اپراتوری بندر شهید رجایی به ۲ شرکت ایرانی، شاهد تشکیل صف خرید نمادهای حسینا و حتاید و معاملات مثبت سایر هم گروهی بودیم.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم گرامیداشت روز ملی حمل و نقل گفت: ۱۳ تفاهم نامه همکاری در روز حمل و نقل به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد ریال بین سازمان بنادر و دریانوردی و ذینعفان به امضا می رسد. مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در پایان اظهاراتش اشاره ای نیز به بهره برداری از فاز اول بندر شهید بهشتی چابهار داشت و در این باره اظهار داشت: برای تعیین تکلیف اپراتوری این بندر مذاکرات و توافقات خوبی را با شرکت IPGL هند داشتیم که انتظار داریم پس از آن بزودی قرارداد اپراتوری این بندر با این شرکت به امضا برسد.

در پایان معاملات نیز شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای شتران، خودرو، فملی و کچاد با رشد حدود 113 واحدی به ارتفاع  95,590رسید که در این بین نمادهای فولاد، همراه و شبریز بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

علاقه مندان برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوند. @SENANewsAgency

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد