Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/JoxCSG
1396/09/29 - 16:12 تاريخ انتشار: 1485 تعداد بازديد: 45802 كد خبر:
گزارش روز؛
تعادل در بازار
طبق پیش بینی، گروه خودرویی با معاملاتی منفی مواجه شدند و اکثرا افت قیمتی را تجربه کردند که در این میان معاملات مثبت نمادهای خاهن، خموتور و خدیزل جلب توجه می کرد در آنسو، حتاید و توریل نمادهای پرتقاضا و مثبت گروه متعادل و منفی حمل و نقل در بازار امروز بودند.
 

در پی دادوستدهای متعادل و کم نوسان فلزات پایه در بازارهای بین المللی، گروه های فلزی و معدنی اکثرا با معاملاتی متعادل دنبال شدند که در این بین نمادهای فولاد، فملی، فروس، کطبس، فولاژ، فایرا، فباهنر، میدکو و کمنگنز از اقبال بیشتر و در نتیجه معاملات مثبت تری برخوردار بودند و از مثبت بودن مجدد کل گروه در هفته آینده حکایت داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، طی دادوستدهای امروز و در گروه متعادل آی تی و انفورماتیک، معاملات پرتقاضا و مثبت نماد مرقام پس از روز ها افت قیمتی، چشم نوازی می کرد. مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران گفت: برنامه‌های عرضه‌های اولیه سهام به دلیل نیاز به به روز رسانی سامانه معاملات اتوس در دو هفته گذشته و رفع ایرادهای فنی با اندکی تعویق مواجه شده بود که با برطرف شدن این مشکلات عرضه‌های اولیه دوباره از سر گرفته شده است. وی افزود: پس از این عرضه نیز 10 درصد از سهام شرکت آسیا تک برای عرضه اولیه در بورس تهران راهی تابلوی معاملات این بازار خواهد شد و به دنبال آن شرکت‌هایی که تاکنون معارفه خود را برگزار کرده‌اند، در فهرست عرضه‌های اولیه قرار خواهند گرفت.

طبق پیش بینی، گروه خودرویی با معاملاتی منفی مواجه شدند و اکثرا افت قیمتی را تجربه کردند که در این میان معاملات مثبت نمادهای خاهن، خموتور و خدیزل جلب توجه می کرد در آنسو، حتاید و توریل نمادهای پرتقاضا و مثبت گروه متعادل و منفی حمل و نقل در بازار امروز بودند.

نماد وخارزم در گروه سرمایه گذاری در حالی با جهش قیمتی به صف خرید رسید که سایر هم گروهی ها اکثرا دادوستدهای متعادل و مثبتی را تجربه کردند.

شکربن، شیران، شکلر، مارون، شدوص، وپترو و شسینا نمادهای مثبت گروه متعادل شیمیایی در بازار امروز بودند در طرف دیگر و در گروه پالایشگاهی و روانکارها شروعی متعادل و منفی را مشاهده کردیم که در این میان تشکیل صف خرید نمادهای شسپا، شرانل، ونفت و شبهرن جلب توجه می کرد همچنین در اواسط بازار، افزایش تقاضا در گروه های مذکور محسوس بود که احتمال مثبت بودن در هفته پیش رو را پررنگ تر کرد. نایب رئیس کانون کارگران بازنشسته شهرستان تهران از انتقال 8 هزار میلیارد تومان پالایشگاه لاوان از صندوق تامین اجتماعی به بانک رفاه خبر داد همچنین قرارداد ۳۴میلیون یورویی مهندسی تولید پلی پروپیلن از گاز طبیعی میان شرکت پتروشیمی اردبیل و شرکت ساخت و مهندسی «تکینت» ایتالیا امضا شد.

گروه های ساختمانی و سیمانی پس از شروعی مثبت، اکثرا با افزایش عرضه ها مواجه و با معاملاتی متعادل یه کار خود پایان دادند در این بین نمادهای ثعمرا، ثاژن، ساراب، سغرب، ثمسکن، ثعمرا، سبزوا، سبهان، ثپردیس و ثشرق از اقبال بیشتری برخوردار بودند در طرف دیگر بازار و در گروه کانی های غیر فلزی که معاملاتی اکثرا متعادل و منفی در جریان بود، نماد کتوکا، صف خرید و نمادهای کمرجان و کرازی، صف فروش را تجربه کردند.

در گروه کاشی و سرامیک نماد پرنوسان کترام پس از ریزش قیمتی (از محدوده 300 تومان) و با توجه به قرار گرفتن در سطوح حمایتی، با افزایش تقاضا مواجه بود و دومین روز از معاملات مثبت و همراه صف خرید خود را در کنار نماد کلوند تجربه کرد این در حالی بود که سایر هم گروهی ها، متعادل و منفی دنبال شدند.

در پایان معاملات نیز شاخص کل متاثر از معاملات منفی نمادهای وصندوق، ومعادن، شبندر، وبملت و خودرو با افت حدود 82 واحدی به ارتفاع  95,508 واحد رسید که در این بین نمادهای فولاد و فملی ناجی شاخص شدند و بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

علاقه مندان برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوند. @SENANewsAgency

 

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد