Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/HbcnZL
1396/10/01 - 11:16 تاريخ انتشار: 1272 تعداد بازديد: 45805 كد خبر:
بحران انسانی در کمین یمن:
محاصره بنادر یمن، سهام ویمتو را غرق کرد
بحران به وجود آمده در این کشور عربی و عدم برآورد شدن تقاضای یمن، سود سال جاری ویمتو و پیش بینی آن در سال آتی را با افت همراه کرده است.

نا آرامی ها در بندرهای یمن و نگرانی از به وجود آمدن بحران انسانی در این کشور، وزنه سنگینی برای سهام شرکت نوشیدنی محبوب مردم این کشور در ماه مبارک رمضان بود و قیمت سهام این شرکت را دچار تغییراتی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، نوشیدنی های ویمتو که یکی از نوشیدنی های میوه ای و پرطرفدار در ماه مبارک رمضان در کشور یمن بوده است، در پی بحران های اخیر در این کشور با کاهش شدید قیمت رو به رو شد.

بر اساس این گزارش، کاهش قیمت سهام شرکت نوشیدنی های ویمتو به بیش از 13 درصد در بورس لندن، بیشتر از بحران قیمت سهام این شرکت در سال 1991 میلادی بود.

در حالی که تحلیل گران معتقدند بحران به وجود آمده در این کشور عربی و عدم برآورد شدن تقاضای یمن، سود سال جاری این شرکت و پیش بینی آن در سال آتی را با افت همراه کرده است.

جان نوئل نیکولاس، مدیرعامل شرکت نیکولاس، تولیدکننده این نوشیدنی های میوه ای در این خصوص اظهار داشت: بحران به وجود آمده در یمن موجب شده است که تقاضای وارد شده از سوی این کشور با عدم عرضه رو به رو شود.اما موضوعی که در این میان موجب نگرانی شده است این است که بندرهای یمن تحت محاصره هستند و امکان ارسال محصولات ویمتو از طریق کشتی ممکن نیست.

این در حالی است که، ماه دسامبر برای حمل و نقل کشیترانی در یمن بسیار ماه پراهمیتی است به این دلیل که تقاضاهای ماه رمضان این نوشیدنی در این ماه ارسال می شود.

افزایش تقاضا از سوی کشورهای مسلمان در ماه مبارک رمضان برای دریافت این نوشیدنی زیاد است و تمایل زیاد در ماه روزه داری و استفاده از آن در ساعات افطار موجب شده است که شرکت ویمتو در ماه رمضان رشد تقاضای بیش از 10 درصدی را از سوی کشورهای مسلمان داشته باشد.

از سویی محاصره بندرهای یمن، این کشور را به تهدید قحطی گسترده و ایجاد بحران انسانی نزدیک کرده است. از هر سه یمنی، دو نفر برای به دست آوردن غذا برای زنده ماندن تلاش می کنند.

در کل 1400 نفر در بحران یمن از ماه مارچ سال 2015 کشته یا زخمی شده اند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد