Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/Lyi9i7
1396/10/02 - 14:34 تاريخ انتشار: 1935 تعداد بازديد: 45838 كد خبر:
به زودی در بازار دوم فرابورس ایران؛
20 درصد از سهام شیر و گوشت زاگرس عرضه می شود
به گفته مدیر عامل شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، این شرکت برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 96 سود هر سهم را 482 ریال پیش‌بینی کرده که از این میزان تا پایان شهریور جاری 206 ریال را پوشش داده است.

سی و دومین نشست خبری " یک دیدار یک عرضه "، امروز با موضوع بررسی وضعیت شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد برگزار و اعلام شد که 20 درصد از سهام این شرکت که در گروه زراعت و خدمات وابسته قرار دارد، به زودی در بازار دوم فرابورس ایران عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در این نشست مهدی صادقی مدیرعامل شرکت "شیر وگوشت زاگرس" ظرفیت تولید شیر این شرکت در سال 95 را 31 هزار تن و تعداد دام‌های شیروگوشت زاگرس را 5000 رأس اعلام کرد.

وی افزود: سود سال گذشته این شرکت ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده که این رقم برای سال جاری ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده است.

به گفته مدیر عامل شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، این شرکت برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 96 سود هر سهم را 482 ریال پیش‌بینی کرده که از این میزان تا پایان شهریور جاری 206 ریال را پوشش داده است.

گفتنی است شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، سال گذشته سود هر سهم را 203 ریال پیش‌بینی کرده بود.

در این نشست همچنین علی الله وکیل عضو هیات مدیره شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد در پاسخ به سوالی درخصوص افزایش سرمایه این شرکت اظهار داشت: امسال برنامه ای برای افزایش سرمایه شرکت نداریم ؛ با این حال از بهمن ماه برنامه ای را استارت خواهیم زد تا در سال آتی، حتما افزایش سرمایه را داشته باشیم.  

این عضو هیات مدیره شرکت درباره میزان تسهیلات دریافتی این شرکت از سیستم بانکی هم گفت: حدود ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده ایم که ۳ میلیارد تومان آن از صندوق توسعه ملی با نرخ ۱۰ درصد و بقیه هم از طرق دیگر و حداکثر با نرخ ۱۸ درصد بوده است.

گفتنی است: "زشگزا" از زیرمجموعه های هلدینگ گسترش کشاورزی پیوند فردوس پارس بوده و قرار است 16میلیون سهم آن -معادل 20 درصد این شرکت- در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه شود. 

رشته اصلی فعالیت شرکت، واحدپرورش و تولید گاوهای شیری از نژاد هولشتاین است و محصولات تولیدی از قبیل شیر،انواع دام،یونجه،جو،ذرت،گندم،سیب زمینی و کلزا داراست. دو حوزه دیگر فعالیت شامل حوزه زراعت و مرغداری است.

از آنجا که ۷۵ درصد هزینه دامداری های صنعتی را خوراک دام تشکیل می دهد، شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد توانسته است با استفاده از سیستم خوراک سازی و خوراک دهی مناسب، گام بلندی در کاهش هزینه ها بردارد.

 

شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، بزرگترین واحد پرورش دام چهارمحال بختیاری است که از سال ۹۵ در فرابورس درج و پذیرش شده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد