Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/phunbr
1396/10/16 - 12:27 تاريخ انتشار: 1145 تعداد بازديد: 45868 كد خبر:
معاملات سبز و شیرین در بازارهای قاره آمریکا
خوش بینی ها در خصوص چشم انداز مثبت اقتصادی در روز جمعه کمی تعدیل شد در حالی که خبرهای نرخ بیکاری در آمریکا نیز در روزجمعه منتشر و موجب شد شاخص های اس اند پی و فوتسی لندن رکورد جدیدی را به ثبت برسانند.

بازارها در سراسر جهان شروع خوبی را برای سال 2018 میلادی انتخاب کردند در حالی که داده های اقتصادی منتشر شده از سه قاره نشان از افزایش سرعت رونق اقتصادی و تأثیرگذاری مثبت آن بر بازارهای سهام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، خوش بینی ها در خصوص چشم انداز مثبت اقتصادی در روز جمعه کمی تعدیل شد در حالی که خبرهای نرخ بیکاری در آمریکا نیز در روزجمعه منتشر و  موجب شد شاخص های اس اند پی و فوتسی لندن رکورد جدیدی را به ثبت برسانند.

در هفته گذشته، خبرهای خوش اقتصادی در چین و اروپا موجب شد بازارها با اهرم جدیدی برای روند صعودی مواجه شوند و شاخص فوتسی جهانی به چهاردهمین ماه افزایش رسید.

رشد تقاضای جهانی برای نفت موجب شد قیمت نفت برنت نیز به بالای 70 دلار در هر بشکه برسد که رکورد سال 2015 میلادی را نیز پشت سر گذاشت.

در هفته گذشته شاخص فوتسی جهانی با رشد 2.7 درصدی همراه شد در حالی که شاخص اس اند پی در همین بازه زمانی 2.6 درصد رشد داشت و شاخص معیار آمریکا با بهترین عملکرد خود نسبت به سال 2010 میلادی همراه شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تلاش زیادی برای جلب توجه عموم در خصوص چهره جدید ریاست جمهوری خود داشته است و با توئیت جدید در خصوص روند صعودی بازار اظهار نظر کرده است.

از طرف دیگر؛ اصلاح قوانین مالیاتی جدید، انتظار بازار را نسبت به گزارش های مالی شرکت ها تغییر داده است.

انتشار آمارهای اقتصادی در رز جمعه در آمریکا نشان از افزایش 2.5 درصدی متوسط درآمد در این کشور داد اما هنوز تغییر چندانی در خصوص نرخ بیکاری داده نشده است.

اما در کانادا اوضاع بهتر بود، انتشار نرخ بیکاری در این کشور نشان از کاهش میزان بیکاری داشته در حالی که در بازار ارز نیز قیمت دلار کانادا در مقایسه با دلار آمریکا رشد یک درصدی داشته است و افزایش نرخ بهره را تا اطلاع ثانویه در این کشور معلق کرده است.

این روند موجب شد در بازارهای قاره آمریکا آخرین روز کاری به خیر و خوشی به پایان برسد . شاخص داوجونز با رشد 0.8 درصدی و اس اند پی با افزایش 0.7 درصدی همراه شد در حالی که شاخص نزدک 0.8 درصد افزایش یافت.

در آرژانتین نیز شاخص اصلی بازار این کشور توانست رشد 0.4 درصدی را از خود به جای بگذارد . در حالی که پرو با رشد 0.3 درصدی شاخص اصلی مواجه شد.

در برزیل، شاخص اصلی بوسپا رشد 0.5 درصدی داشت در حالی که شاخص اس اند پی بورس مکزیک توانست 0.2 درصد روند صعودی را از خود به جای بگذارد .

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد