Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/xxgmTi
1396/10/03 - 14:58 تاريخ انتشار: 1369 تعداد بازديد: 45889 كد خبر:
کاهش بازدهی بورس قطر در سال جاری/فرصت سرمایه گذاری در قطر
شاخص اصلی بازار قطر نسبت به 7 سال گذشته با بیشترین میزان کاهش همراه بوده است و نسبت به متغیرهای معاملاتی رقیب در بازارهای نوظهور، افت بیشتری را متحمل شده است.

پس از آنکه کشمکش های سیاسی موجب آشفتگی در بازارهای عربی شد و در این بین قهر عربی گریبان قطر را گرفت، شاخص های این کشور روند نزولی را در پیش گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شاخص اصلی بازار قطر نسبت به 7 سال گذشته با بیشترین میزان کاهش همراه بوده است و نسبت به متغیرهای معاملاتی رقیب در بازارهای نوظهور، افت بیشتری را متحمل شده است.

تغییراتی که در معاملات سهام در بازار قطر در سه سال گذشته پیش آمد موجب شد قیمت سهام در این بازار به کمترین میزان، معامله شود .

جدال سرسختی که بین قطر و همسایگان بر سر قهر عربستان به وجود آمد بیشترین تاثیر را در روند معاملاتی شاخص های این کشور در سال 2018 داشت.

تحلیل گران معتقدند افت قیمت سهام شرکت های قطری به حدی است که فرصت سرمایه گذاری را در این کشور جذاب کرده است.

شاخص QE در بورس قطر سال جاری را با بازدهی منفی پشت سر گذاشت و بدترین متغیر معاملاتی سال 2017 در بازارهای عربی نام گرفت .

رامی جمال، تحلیل گر موسسه سرمایه گذاری اموال در این خصوص بیان داشت: قیمت سهام شرکت های موجود در بازار قطر به حدی جذاب است که سرمایه گذاری در سهام این شرکت ها هم اکنون فرصت مغتنمی قلمداد می شود.

وی گفت: به هر حال روابط قطر با همسایگان بهبود می یابد و این سرمایه گذاران هستند که با استفاده از این موقعیت می توانند به راحتی بازدهی مناسبی را کسب کنند.

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد