Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/bkPaVy
1396/10/06 - 15:26 تاريخ انتشار: 978 تعداد بازديد: 46013 كد خبر:
گزارش روز؛
استراحت کوتاه گروه های بزرگ
با توجه به قرار گیری بازارهای بین المللی در ایام کریسمس، گروه های فلزی و معدنی اکثرا معاملاتی منفی و کم فروغ را تجربه کردند که همانند گروه های پتروشیمی، پالایشگاهی و روانکارها، آنها نیز در فاز اصلاح و استراحت کوتاه مدتی خود قرار دارند که انتظار می رود خیلی زود به مدار صعودی خود بازگردند.
 

علیرغم افزایش قیمت جهانی نفت به بیش از 66 دلار و تثبیت آن در محدوده بالاتر از 60 دلار شاهد ادامه دادوستدهای کم فروغ و کم اقبال گروه های پتروشیمی، پالایشگاهی و روانکارها در بازار امروز بودیم که با توجه به رشد کوتاه مدت روز های اخیر آنها، امری منطقی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، انتظار می رود پس از اصلاح و استراحتی کوتاه و کسب انرژی مجدد، گروه های مذکور و بخصوص نمادهایی که کمترین رشد را داشته اند و از ارزش تحلیلی خود فاصله بیشتری دارند، مجددا با افزایش تقاضا و رشد قیمتی مواجه گردند و روند صعودی خود را ادامه دهند.

صف خرید نماد شکربن و معاملات مثبت نمادهای شاوان، جهرم، شپاس، شدوص فارس، شیران، شکلر و وپترو در گروه های مورد اشاره و در بازار امروز جلب توجه می کرد. بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد تولید ناخالص داخلی با نفت ۵.۶ و بدون نفت در 6 ماهه نخست سال جاری 6 درصد بوده است.

با توجه به قرار گیری بازارهای بین المللی در ایام کریسمس، گروه های فلزی و معدنی اکثرا معاملاتی منفی و کم فروغ را تجربه کردند که همانند گروه های پتروشیمی، پالایشگاهی و روانکارها، آنها نیز در فاز اصلاح و استراحت کوتاه مدتی خود قرار دارند که انتظار می رود خیلی زود به مدار صعودی خود بازگردند که در این میان و در این برگشت، گروه های رویی و زغال سنگی می توانند از اقبال بیشتری برخوردار باشند. در بازار امروز و در گروه مذکور، صف خرید نمادهای فروس و کدما، معاملات مثبت گروه زغال سنگی و تشکیل صف فروش (و یا در آستانه صف فروش شدن) نمادهای ارفع، فرآور، فایرا، فسرب، کچاد، فولاژ و کنور را نظاره گر شدیم.

طی معاملات امروز و به جز نمادهای خاذین، خبهمن، خموتور، خرینگ، خشرق و خساپا که متعادل و مثبت بودند، سایر نمادهای گروه خودرویی با معاملاتی متعادل و منفی دنبال شدند که در این بین نمادهای خودرو، خفنر، خگستر، خمهر(صف فروش)، خچرخش، خوساز(صف فروش)، خکار و خدیزل(صف فروش) از فشار فروش به مراتب بالاتری از هم گروهی ها برخوردار بودند در طرف دیگر بازار و به جز نماد توریل که متعادل سپری شد، سایر نمادهای گروه حمل و نقل نیز معاملاتی متعادل و منفی را تجربه کردند.

در گروه سرمایه گذاری که معاملاتی اکثرا متعادل در جریان بود، صف خرید نماد بورس، ادامه معاملات پرتقاضا و مثبت نماد تازه وارد امید (که از وجود خریداران پرقدرت و پرانگیزه حکایت داشت) در کنار معاملات منفی نمادهای واتی، وسپه، وسبحان(صف فروش)، ومعادن و وامید نسبت به هم گروهی ها نمایان تر بود. در اواسط بازار، تشکیل صف خرید نماد ولساپا در گروه متعادل لیزینگی در بازار امروز چشم نوزاری می کرد. گمرک ایران در بخشنامه‌ای با اشاره به بند 5 ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده تأکید کرد، واردات و عرضه انواع کاغذ که تنها به‌منظور نوشتن چاپ، تحریر و مطبوعات و دفاتر تحریر به‌کار می‌روند از پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده معاف اعلام گردیده است.

در گروه مثبت ساختمانی، نمادهای ثتران، وآذر، ثپردیس، ثاباد و ثمسکن از اقبال بیشتری برخوردار بودند و با صف خرید به کار خود پایان دادند. تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در آذر ماه سال ۱۳۹۶، به ۱۷.۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۰.۲ درصد افزایش نشان می دهد.

در ادامه غیبت نماد های وب و به جز نمادهای افرا، آپ و اوان که متعادل با نوسانات مثبت دنبال شدند، سایر نمادهای گروه آی تی و انفورماتیک اکثرا همچنان متعادل سپری شدند. شورای عالی بورس با تقاضای شرکت کنتور سازی ایران برای مجوز معاملات خارج از ساعت سهام موافقت کرد.

گروه کانی های غیر فلزی، با صف خرید نماد کرازی، معاملات مثبت نمادهای کهمدا و کساپا و معاملات منفی نمادهای کاذر، کفرا و کپشیر همراه بودند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

علاقه مندان برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوند. @SENANewsAgency

 

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد