Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/D4hMws
1396/10/08 - 12:51 تاريخ انتشار: 1519 تعداد بازديد: 46014 كد خبر:
در بازار سرمایه هند؛
معاملات سهام و کالا در یک بورس واحد صورت می گیرد
یکپارچه سازی معاملات اوراق مشتقه و دیگر ابزارهای معاملاتی بورس کالای هند با معاملات سهام، در نهایت در جلسه اعضای هیأت مدیره SEBI در بمبئی به تصویب رسید.

نهاد نظارتی بازار سرمایه هند (SEBI) سرانجام تصمیم خود را برای ادغام معاملات سهام و کالا در یک بازار متحد اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، این نهاد برای ایجاد یک ساختار واحد معاملاتی در روز چهارشنبه اعلام داشت که تمامی معاملات سهام و کالا از اکتبر سال 2018 میلادی در یک بازار واحد انجام خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش،یکپارچه سازی معاملات اوراق مشتقه و دیگر ابزارهای معاملاتی بورس کالای هند با معاملات سهام، در نهایت در جلسه اعضای هیأت مدیره SEBI در بمبئی به تصویب رسید تا دو بورس بمبئی و بورس ملی هند از این به بعد پلتفرم معاملاتی کالایی خود را نیز راه اندازی کنند.

آجای تیاگی، مدیر عامل SEBI در این خصوص اظهار داشت: تا کنون ابزارهای مشتقه در بورس های ام اس اکس و ان سی دکس صورت میگرفت که با اتمام مراحل ادغام معاملات سهام و کالا و اصلاح برخی موارد قانونی و همچنین تسهیل در برخی مصوبات، استفاده از یک رینگ معاملاتی برای معاملات کالا و سهام از اکتبر سال آتی میلادی آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: این اقدام بازار هند مسیر را برای دیگر بازارهای جهانی نیز هموار می کند تا بدین ترتیب از یک رینگ و پلتفرم معاملاتی برای سهام و کالا استفاده کنند و معاملات یکپارچه را در بازارهای خود تجربه کنند.

این در حالی است که، SEBI پس از این که کمیسیون بازارهای فوروارد(FMC) با این نهاد ادغام شد مسئولیت تصمیم گیری در خصوص بازارهای کالایی هند را نیز بر عهده گرفت.

وزیر اقتصاد این کشور با افزایش بودجه SEBI در سال های 2017-2018 به منظور ادغام معاملات کالایی، سهام و کارگزاری ها موافقت کرد .

این نهاد اعلام کرد تمامی مراحل این ادغام در حال پیشروی است. این ادغام در دو مرحله مجزا انجام خواهد شد.

مرحله اول، انجام معاملات کالایی مشتقه و دیگر ابزارهای در بازار سهام است. فاز دوم نیز انجام همزمان معاملات سهام و کالا به صورت توأمان در این بازار است.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد