Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/Dkcsu4
1396/10/09 - 12:42 تاريخ انتشار: 1750 تعداد بازديد: 46032 كد خبر:
رئیس سابق سازمان ملی بهره‌وری؛
با رفع تحریم‌ها بیشترین بهره‌وری را در حوزه نفت و گاز داشتیم
رئیس سابق سازمان ملی بهره‌وری در خصوص آخرین وضعیت رتبه‌بندی بهره‌وری در ایران گفت: براساس آماری که سازمان بهره‌وری آسیایی که در کتاب‌ داده های سالانه منتشر می‌کند ایران دربین 19 کشور عضو جایگاه هفتم را دارد و در سه سال اخیر که توانستیم تحریم‌ها را پشت سر بگذاریم بهره‌وری توانسته نقش عمده‌ای در رشد اقتصادی داشته باشد.


رئیس سابق سازمان ملی بهره‌وری گفت: در سه سال اخیر 60 درصد از رشد اقتصادی از طریق بهره‌وری حاصل شده است که این رقم قابل توجهی است. این امر به واسطه این بوده که برخی از تجهیزات و ماشین ‌آلات ما در زمان تحریم بدون استفاده مانده بودند که بیشتر آنها در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی بود و با رفع تحریم‌ها ارزش افزوده آنها بیشتر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایلنا، رئیس سابق سازمان ملی بهره‌وری در خصوص آخرین وضعیت رتبه‌بندی بهره‌وری در ایران گفت: براساس آماری که سازمان بهره‌وری آسیایی که در کتاب‌ داده های سالانه منتشر می‌کند ایران دربین 19 کشور عضو جایگاه هفتم را دارد و در سه سال اخیر که توانستیم تحریم‌ها را پشت سر بگذاریم بهره‌وری توانسته نقش عمده‌ای در رشد اقتصادی داشته باشد.

رویا طباطبایی یزدی ادامه داد: در سه سال اخیر 60 درصد از رشد اقتصادی از طریق بهره‌وری حاصل شده است که این رقم قابل توجهی است. این امر به واسطه این بوده که برخی از تجهیزات و ماشین ‌آلات ما در زمان تحریم بدون استفاده مانده بودند که بیشتر آنها در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی بود و با رفع تحریم‌ها ارزش افزوده آنها بیشتر شد.

وی تصریح کرد: مهم این است که ما بتوانیم سهم خوبی از رشد را در سال‌های آینده از طریق بهره‌وری داشته باشیم که این امر نیاز به کار فرهنگی دارد. در سال‌های اخیر تمام نیروهای سازمان ملی بهره‌وری تلاش داشتند که در این مورد فرهنگ‌سازی انجام دهند. عمر نهادهای بهره‌وری در ژاپن و کره 60 سال است در حالی که ما 24 سال است در این رشته فعالیت داریم.

وی در خصوص پایش سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها در خصوص میزان بهره‌وری گفت: ما دستورالعمل سنجش بهره‌وری را برای 23 دستگاه ارسال کردیم. هر چند محاسبه در این حوزه بسیار سخت است و هنوز نتایج آن برای ما ارسال نشده اما به صورت بخشی آن را داریم. به طور مثال در سه سال اخیر بهترین وضعیت بهره‌وری را در حوزه نفت و گاز شاهد بودیم در صورتی که در زمان تحریم، بدترین وضعیت را در همین بخش داشتیم.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد