Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/VNKq7w
1396/10/09 - 12:07 تاريخ انتشار: 1386 تعداد بازديد: 46051 كد خبر:
در جریان معاملات امروز فرابورس؛
«سکارون» در تابلو ج بازار پایه درج شد
در جریان بازار امروز شنبه 9 دی ماه سهامداران در مجموع دو بازار اول و دوم افزون بر 196 میلیون سهم به ارزش بیش از 390 میلیارد ریال را دست به دست کردند و نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت. در این نماد معامله‌گران 87 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 71 میلیارد ریال را جابه جا کردند.

در نخستین روز از هفته معاملاتی جدید در فرابورس ایران به موازات دادوستدهای انجام شده در بازارها که به نقل و انتقال 323 میلیون ورقه به ارزش بیش از یک‌هزار و 397 میلیارد ریال انجامید، طبق اطلاعیه‌ای اعلام شد نماد شرکت سیمان کارون در تابلو «ج» بازار پایه درج شده و دو شرکت بیمه دی و قند شیروان مشمول لغو پذیرش به دلیل شمولیت بیش از ٣ سال در ماده 141 قانون تجارت شده‌اند و هیئت پذیرش پس از دریافت اطلاعات خروج از این شمولیت در خصوص این دو شرکت تصمیم‌گیری خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در جریان بازار امروز شنبه 9 دی ماه سهامداران در مجموع دو بازار اول و دوم افزون بر 196 میلیون سهم به ارزش بیش از 390 میلیارد ریال را دست به دست کردند و نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت. در این نماد معامله‌گران 87 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 71 میلیارد ریال را جابه جا کردند.

این نماد همچنین به عنوان پربازدیدترین نماد معاملاتی، چهارمین نمادی بود که بالاترین تاثیر منفی را بر شاخص کل فرابورس تا حدود 2 واحد به جا گذاشت.

همزمان با معاملات انجام شده در بازارهای اول و دوم فرابورس روز جاری سه بازگشایی نماد نیز رقم خورد که بر پایه آن نماد معاملاتی شرکت‌های تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک پس از ارائه اطلاعات تکمیلی در خصوص پیش‌بینی سال مالی 1396، شرکت صنعتی بهپاک پس از ارائه اطلاعات تکمیلی در خصوص عملکرد واقعی و داروسازی تولید دارو پس از ارائه اطلاعات پیش‌بینی بازگشایی شدند.

از سوی دیگر شاخص کل فرابورس امروز به افت 13 واحدی تن داد که عمده بار منفی بر آن از جانب نمادهای «زاگرس»، «میدکو»، «هرمز»، «ذوب»، «شرانل» و «بمپنا» تا سطح حداکثر 3.8 واحد رقم خورد. در این میان «مارون» تنها نمادی بود که تا 2.4 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشت و مانع از ریزش بیشتر آیفکس شد.

در مجموع سه تابلو معاملاتی بازار پایه نیز حدود 96 میلیون سهم به ارزش 164 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

 

سیمان کارون به تابلو «ج» بازار پایه می‌رود

 

سرپرست پذیرش فرابورس ایران روز جاری ار درج نماد شرکت سیمان کارون در تابلو ج بازار پایه خبر داد.‌ بر این اساس این شرکت با نماد «سکارون» که در گروه سیمان، آهک و گچ، زیرگروه تولید سیمان، آهک و گچ قرار دارد از تاریخ 9 دی‌ماه 96 در فهرست نرخ‌های بازار پایه فرابورس درج شد.

 

اطلاعیه معاونت پذیرش و ناشران فرابورس در خصوص «ودی» و «قشیر»

 

امروز همچنین معاون پذیرش فرابورس ایران با اعلام اینکه شرکت بیمه دی با نماد «ودی» و شرکت قند شیروان، قوچان و بجنورد با نماد «قشیر» به علت شمولیت بیش از ۳ سال در ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت، مشمول لغو پذیرش شده‌اند از تصمیم‌گیری هیات پذیرش در مورد این دو شرکت خبر داد.

بر این اساس پس از لازم‌الاجرا شدن دستورالعمل‌های جدید ابلاغی توسط سازمان بورس، فرابورس ایران در خصوص این دو شرکت که سهام آن‌ها در بازار اول معامله می‌شوند اطلاعیه‌ای صادر و به این شرکت‌ها اعلام کرد برنامه‌های مربوط به خروج از شمولیت ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت را دریافت و نسبت به برگزاری جلسه هیات پذیرش حداکثر ظرف مدت یک‌ماه (9 دی 96  اقدام کنند. هیات پذیرش نیز در خصوص این شرکت‌ها مطابق با دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 

نماد «سخاب4» فردا متوقف می‌شود

سرمایه‌گذاران بازار اوراق با درآمد ثابت روز جاری میزبان دادوستد 450 هزار ورقه به ارزش 431 میلیارد ریال بودند. در این بازار اسناد خزانه در نماد «سخاب4» در صدر ایستاد و بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را تجربه کرد.

این سری اسناد خزانه به منظور پرداخت مبالغ اسمی این اسناد، در پایان معاملات روز یکشنبه مورخ 10 دی 96 متوقف می‌شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد