Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/q7Fdgd
1396/10/09 - 13:20 تاريخ انتشار: 1287 تعداد بازديد: 46052 كد خبر:
گزارش روز؛
معاملات با چاشنی هیجان
پس از شروع منفی و هیجانی فروشندگان عمدتا کم تجربه، گروه استخراج کانه های فلزی، با افزایش تقاضا و معاملات متعادل و حتی نوسانات مثبت نمادهای کشرق، کبافق، کچاد، کگل و ومعادن مواجه شد.
 

درپی اعمال سیستم جدید افشای اطلاعات ناشران، شاهد افزایش عرضه های هیجانی و شروعی منفی در اکثر گروه ها بودیم که در این میان گروه های پیشرو از فشار فروش به مراتب بالاتری برخوردار بودند و جو بازار منفی را ایجاد کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در گروه پالایشگاهی و روانکارها، شروعی منفی و همراه فشار فروش را نظاره گر بودیم تا جایی که نمادهای شتران، شپنا، شراز، شبندر، شبهرن شنفت و شبریز صف فروش شدند و یا تا درصدهای منفی کامل پیش رفتند که از وجود فروشندگان هیجانی حکایت داشت. در آنسو و به جز نمادهای مارون، شگل و شاملا که متعادل بودند، سایر نمادهای گروه شیمیایی اکثرا معاملاتی متعادل و منفی را تجربه کردند. همچنین نماد شسپا پس از اعلام تعدیل مثبت 64 درصدی و اعلام پیش بینی سود سال 96 و توضیحات تکمیلی با رشد حدود 7 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.

به جز نمادهای خاهن، خنصیر و خدیزل که متعادل و مثبت بودند، سایر نمادهای گروه خودرویی اکثرا منفی دنبال شدند و افت قیمتی را تجربه کردند. در طرف دیگر بازار، حریل، حسیر و حکشتی نمادهای صف فروش (و یا در آستانه صف فروش شدن) و توریل و حاسا تنها نمادهای متعادل گروه حمل و نقل در بازار امروز بودند. ایران خودرو از کسب مجوز GSO برای نخستین بار در صنعت خودرو و فراهم شدن امکان صادرات خودروهای دناپلاس و رانا به کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داد. به گزارش روابط عمومی بورس تهران، از امروز شنبه مورخ 9 دی 96 ‌مبنای اعلام سود(زیان) خالص هر سهم (EPS) بر اساس آخرین سود (زیان) محقق شده شرکت ها در سال مالی گذشته می باشد، لذا محاسبه نسبت P/E برای هر شرکت نیز بر اساس سود(زیان) خالص هر سهم مذکور است.

در گروه های متعادل و منفی سرمایه گذاری، بیمه ای و بانکی، نوسانات مثبت نمادهای بورس و کوثر و معاملات منفی نمادهای امید، وسپه، آسیا، وغدیر، وخارزم و وصندوق نمایان تر از هم گروهی ها بود، نمادهای وسینا و ونوین نیز پس از ماه ها توقف به ترتیب با رشد حدود 6 درصدی و متعادل به گردونه دادوستدها بازگشتند. بانک‌پاسارگاد و اگزیم‌ بانک روسیه، قرارداد تأمین مالی بدون محدودیت سقف امضاء کردند. به موجب این قرارداد امکان دریافت تسهیلات بانکی از کشور روسیه برای اجرای پروژه‌های عمرانی و تولیدی در کشور با دوره بازپرداخت حداکثر ده ساله با عاملیت بانک پاسارگاد فراهم شده‌است.

پس از شروع منفی و هیجانی فروشندگان عمدتا کم تجربه، گروه استخراج کانه های فلزی، با افزایش تقاضا و معاملات متعادل و حتی نوسانات مثبت نمادهای کشرق، کبافق، کچاد، کگل و ومعادن مواجه شدیم اما در نهایت اکثرا متعادل به کار خود پایان دادند. گروه فلزی نیز درپی کاهش فشار فروش ها در اواسط بازار، با معاملاتی متعادل تر سپری شد که در این میان نمادهای فنورد(صف خرید)، فملی، فباهنر، فزرین، فرآو، فسرب،ارفع، کیمیا و فروس(صف خرید) از تقاضای بالاتری از هم گروهی ها و در نتیجه نوسانات مثبتی تری برخوردار بودند، نماد فاسمین نیز پس از اعلام تعدیل مثبت 40 درصدی و اعلام پیش بینی سود سال 96 و توضیحات تکمیلی با رشد حدود 6.5 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.

ثاباد، وآذر، ثاخت، ثپردیس و ثامان، نمادهای مثبت گروه متعادل و منفی ساختمانی در بازار امروز بودند و نماد ثنوسا پس از برگزاری مجامع عادی سالیانه بدون تقسیم سود نقدی و فوق العاده با رشد حدود 2 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت. در گروه کاشی و سرامیک که همسو با جو منفی بازار اکثرا منفی دنبال شدند، نمادهای کساوه، کترام، کپارس و کسعدی با صف فروش به کار خود پایان دادند.

در پایان معاملات نماد ایران ترانسفو(بترانس) جهت برگزاری مجمع عادی به طور فوق العاده انتخاب اعضا هیئت مدیره متوقف شد.

در پایان معاملات نیز شاخص کل متاثر از جو منفی هیجانی کل بازار بخصوص معاملات منفی نمادهای فولاد، وغدیر، شپنا، خودرو، پارسان و فارس با افت حدود 687 واحدی به ارتفاع  97,211رسید .

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

علاقه مندان برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوند. @SENANewsAgency

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد