Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/7YEq1n
1396/10/12 - 15:55 تاريخ انتشار: 2352 تعداد بازديد: 46150 كد خبر:
گزارش روز؛
بازاری متعادل
در گروه های منفی خودرویی و حمل و نقل، معاملات متعادل و مثبت نمادهای خاهن، ختور حسینا، حپارسا، خدیزل، خپویش و خموتور و افت قیمتی نمادهای حکشتی، خمهر، خوساز، خمحور، خفناور، خکمک، خمحرکه، حریل، حسیر و خگستر نمایان تر بود.


با رشد قیمت نفت و فلزات پایه در بازارهای بین المللی، شاهد افزایش تقاضا و افزایش انگیزه خرید در شروع معاملات گروه های فلزی، معدنی، پالایشگاهی و پتروشیمی در بازار امروز بودیم که در نتیجه دادوستدهای مثبت آنها را درپی داشت تا جایی که در همان شروع بازار نمادهای ذوب، فروس، فنورد و کمنگنز صف خرید را تجربه کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در ادامه بازار و با افزایش عرضه ها در نهایت گروه های مذکور متعادل به کار خود پایان دادند. علیرغم حمایت و خریدهای پرحجم حقوقی ها طی دو روز گذشته، در بازار امروز و با گذشت زمان معاملات، شاهد عقب نشینی خریداران و افزایش فشار فروش فروشندگان بودیم که از ساختار شکننده دادوستدها در این روزها حکایت دارد و می تواند افت قیمتی و روند فرسایشی و منفی بازار را درپی داشته باشد.

در گروه های منفی خودرویی و حمل و نقل، معاملات متعادل و مثبت نمادهای خاهن، ختور حسینا، حپارسا، خدیزل، خپویش و خموتور و افت قیمتی نمادهای حکشتی، خمهر، خوساز، خمحور، خفناور، خکمک، خمحرکه، حریل، حسیر و خگستر نمایان تر بود.

درگروه های بانکی، بیمه ای، لیزینگی و سرمایه گذاری که اکثرا معاملاتی متعادل در جریان بود، تشکیل صف خرید نمادهای ودی، ولساپا و وسرمد، معاملات مثبت نمادهای وتوسم، وآفری، دانا، امید، ولیز، وبملت، پردیس، وسپه، وبانک و وغدیر و معاملات منفی نمادهای وساپا، وبهمن (صف فروش)، واعتبار، سدبیر(صف فروش)، ولبهمن، سرچشمه، وتوصا، وگستر، ونوین و وسینا نمایان تر بود.

در گروه ساختمانی، ثالوند، ثاباد، ثاخت، ثباغ، ثمسکن، وآذر و ثامان نمادهای متعادل و مثبت و مابقی هم گروهی ها اکثرا با معاملاتی منفی سپری شدند.

گروه ماشین آلات و دستگاه‌های برقی شاهد معاملاتی اکثرا متعادل بودند که در این بین نماد بترانس پس از برگزاری مجمع عادی بطور فوق العاده انتخاب اعضاء هیئت مدیره متعادل و کم حجم به گردونه دادوستدها بازگشت.

به جز نمادهای آپ و پرداخت که متعادل با نوسانات مثبت همراه بودند، سایر نمادهای گروه آی تی و انفورماتیک اکثرا با معاملاتی متعادل و منفی دنبال شدند این در حالی بود که نماد آکنتور همچنان متوقف است و شایعاتی از بازگشایی نماد های وب در هفته پیش رو پس از اعلام و تعیین تکلیف انتقال پارس آنلاین شنیده می شود. نماد اخابر نیز پس از برگزاری مجمع فوق العاده افزایش سرمایه متعادل به گردونه دادوستدها بازگشت.

همچنین در خبرها آمده بود دو شرکت پلی اکریل و زیرمجموعه مهم آن یعنی تولید مواداولیه الیاف مصنوعی از بورس اخراج شدند و آماده انتقال به بازار پایه فرابورس ایران می شوند.

در پایان معاملات نیز شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای پارسان، فملی، فخوز، مبین، وبملت و وغدیر با رشد حدود ۳۳ واحدی به ارتفاع ۹۶۲۴۱ واحد رسید که در این بین نمادهای ونوین و فولاد بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 

 

  

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد