Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/7HW1G7
1396/10/13 - 12:24 تاريخ انتشار: 2260 تعداد بازديد: 46160 كد خبر:
رشد قیمت روی در پی کاهش تولید چین
شاخص روی با رشد 0.9 درصدی به هر تن سه هزار و 352 دلار معامله شد و بیشترین میزان را نسبت به آگوست 2007 میلادی به ثبت رساند.

قیمت روی با افزایش چشمگیری همراه شد در حالی که بازار به کسری بازار این فلز ناشی از کاهش عرضه توجه داشته است و سرمایه گذاران روز به روز به سرمایه گذاری در این فلز پرطرفدار تشویق می شوند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)،شاخص روی با رشد 0.9 درصدی به هر تن سه هزار و 352 دلار معامله شد و بیشترین میزان را نسبت به آگوست 2007 میلادی به ثبت رساند.

تحلیل گر موسسه برنشتاین در این خصوص اظهار داشت: بازار با رشد تقاضا در خصوص این فلز رو به رو شده است. اما این رشد هنوز رکورد سابق را به دست نیاورده است که به نظر می رسد به روند عرضه این فلز بستگی دارد.

سالهای کم رونق معاملات فلز روی به پایان رسیده است و می توان شاهد روند صعودی سرمایه گذاری در این فلز برای کوتاه مدت بود .

در سطح کنونی الزام برای ورود سرمایه جدید و مناسب وجود دارد تا تقاضاها در بازار با عرضه مطابقت داشته باشد .

در چین:

واردات روی در پرمصرف ترین کشور دنیا به 537 هزار تن در 11 ماه ابتدایی سال 2017 میلادی رسید و در واقع نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 43 درصدی داشته است. مشکلاتی که چین به دلیل آلودگی محیط زیست ناشی از تولید روی داشت منجر شد میزان تولیدات دراین کشور در سال گذشته کم شود و به نظر می رسد این روند کاهش عرضه تا سال 2018 میلادی نیز ادامه داشته باشد .

کمبود منابع روی منجر شد که انبارهای بورس لندن نیز با کاهش موجودی رو به رو شود که نسبت به ماه سپتامبر سال 2015 کاهش 70 درصدی داشته است . شاخص موجودی انبارها که توسط بورس فیوچر شانگهای منتشر می شود با کاهش 65 درصدی همراه شده است.

معامله گران با نگاه تیزبینی معاملات بورس لندن را نظاره می کنند تا روند حرکتی این فلز را درمحدوده حمایتی که در حدود سه هزار و 280 دلار بر تن و محدوده مقاومتی که در محدوده سه هزار و 570 دلار است،  ارزیابی کنند.

در کل، فلزات اساسی با قیمت دلار رابطه مستقیم دارند. به این ترتیب وقتی دلار کاهش می باید کالاهای که با پایه دلار معامله می شوند برای شرکت های غیر آمریکایی ارزان تر تمام می شود .

خوش بینی ها نسبت به افزایش تقاضای چین در ماه دسامبر افزایش یافته و میزان رشد تولیدات در این کشور نشان می دهد که همچنان،چین، مشتری بالقوه ای برای روی محسوب می شود. 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد