Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/HGcwLr
1396/10/17 - 14:48 تاريخ انتشار: 2291 تعداد بازديد: 46265 كد خبر:
در جریان بازار امروز فرابورس ایران؛
شپلی و شمواد مهمان جدید بازار پایه شدند
حجم معاملات افزایش یافت
امروز یکشنبه شاخص کل با رشدی 4.7 واحدی تا ارتفاع 1068 واحدی افزایش یافت که عمده بار مثبت بر آیفکس از جانب نمادهای فلزات اساسی و پالایشی رقم خورد.

معاملات هفدهمین روز دی ماه در فرابورس ایران با دادوستد بیش از 530 میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و 301 میلیارد ریال دنبال شد که در مقایسه با روز گذشته از افزایش حجم معاملات در برابر کاهش ارزش آن حکایت داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، امروز یکشنبه شاخص کل با رشدی 4.7 واحدی تا ارتفاع 1068 واحدی افزایش یافت که عمده بار مثبت بر آیفکس از جانب نمادهای فلزات اساسی و پالایشی رقم خورد.

بر این اساس این نماگر بازار از جانب نمادهای «ذوب»، «هرمز»، «شرانل» و «ارفع» تا سطح حداکثر 2.17 واحد تحت تاثیر مثبت قرار گرفت و در پایان بازار با رشد 4.7 واحدی مواجه شد. نمادهای «میدکو»، «مارون» و «زاگرس» نیز تا یک واحد تاثیر منفی بر آیفکس داشتند.

نگاهی به معاملات انجام شده در بازارهای اول دوم فرابورس نشان می‌دهد در مجموع این دو بازار شاهد جابه جایی 236 میلیون سهم به ارزش حدود 435 میلیارد ریال بودیم و نماد ذوب‌آهن به عنوان پربیننده‌ترین نماد معاملاتی بیشترین میزان حجم و ارزش مبادله سهام را در اختیار گرفت.

 

درج دو نماد شیمیایی در تابلو «ج» بازار پایه

 

نماد معاملاتی شرکت‌های «پلی‌اکریل ایران» و «تولید مواد الیاف مصنوعی» روز گذشته 16 دی‌ماه به عنوان دویست‌وهفده و دویست‌وهجدهمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ‌های بازار پایه فرابورس ایران درج شدند.

پلی‌اکریل ایران با نماد معاملاتی «شپلی» در گروه محصولات شیمیایی در تابلو «ج» بازار پایه درج شده که عمده فعالیت آن احداث و توسعه کارخانجات تولید نخ و الیاف پلی استر، نوار و الیاف اکریلیک در ایران و فروش محصولات آن‌ها در داخل و خارج از کشور است.

نماد «شمواد» نیز متعلق به شرکت تولید مواد الیاف مصنوعی‌ است که در گروه محصولات شیمیایی و زیرگروه مواد شیمایی پایه به جز کود، در تابلو «ج» بازار پایه درج شد.

روز جاری در سه تابلو معاملاتی بازار پایه نیز شاهد جابه جایی 282 میلیون سهم به ارزش 232 میلیارد ریال بودیم.

در بازار اوراق با درآمد سرمایه‌گذاران 421 هزار ورقه به ارزش 389 میلیارد ریال را مبادله کردند و نماد «سخاب7» بالاترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.

در این میان خریداران و فروشندگان در تابلو اوراق تسهیلات مسکن اقدام به جابه جایی بیش از 74 هزار ورقه تسه به ارزش بیش از 54 میلیارد ریال کردند.

امتیاز تسهیلات مسکن آذر 96 در حالی از بالاترین میزان معامله برخوردار شد که تسه اسفندماه 95 بالاترین قیمت تسه را به میزان 738 هزار و 327 ریال در پایان بازار تجربه کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد