Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/7msL3m
1396/10/17 - 15:20 تاريخ انتشار: 1484 تعداد بازديد: 46270 كد خبر:
در بازار امروز ثبت شد؛
تغییر مالکیت 709 میلیون برگه دارایی مالی
نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، گل گهر، پالایش نفت اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه گذاری معادن و فلزات امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند. این در حالی بود که بانک ملت امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کرد.
 

بورس تهران در روز جاری شاهد تغییر مالکیت بیش از 709 میلیون برگه دارایی مالی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران بیش از 709 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی دست به دست شد که ارزش این مبادلات بالغ بر 3 هزار و 856 میلیارد ریال بود و در 57 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

شاخص کل امروز 35 واحد افت کرد و به رقم 96 هزار و 234 رسید. شاخص بازار اول نیز 65 واحد افت کرد اما شاخص بازار دوم 135 واحد صعودی شد.

نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، گل گهر، پالایش نفت اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه گذاری معادن و فلزات امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند. این در حالی بود که بانک ملت امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کرد.

در بازار روز یکشنبه گروه های فلزات اساسی، کانه فلزی و خودرو با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای ذغال سنگ نگین طبس، کابل البرز، فروسیلیس ایران، پیاذر، صنایع شیمیایی سینا، قند ثابت خراسان و سیمان هگمتان بود.

در مقابل نمادهای ایران دارو، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، کارخانجات داروپخش، روزدارو، فرآورده های نسوز ایران، نیرو کلر و لوله و ماشین سازی ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق صکوک فولاد کاوه کیش، اوراق مشارکت رایان سایپا، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران و اوراق صکوک سایپا بیشترین تقاضا را داشتند.

در مقابل گروهی از سرمایه گذاران برای خروج از اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، اوراق مشارکت شهرداری تهران، سهام بانک کارآفرین، اوراق صکوک سایپا و سهام سیمان اصفهان بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش را داشتند.

در پایان معاملات امروز حق تقدم لیزینگ رایان سایپا با معامله 87 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و اوراق صکوک فولاد کاوه کیش با معامله به ارزش 200 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد