Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/JzKqSr
1396/10/18 - 10:39 تاريخ انتشار: 1175 تعداد بازديد: 46277 كد خبر:
معاون وزیر نفت:
توصیه به همه پالایشگاه ها
به گفته صادق آبادی ، به منظور پرداخت بدهی های شرکت ملی پالایش و پخش به پیمانکاران درخواست دریافت 260 میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ملی شده تا صرف تکمیل مرحله دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس شود.


معاون وزیر نفت ضمن توصیه ای به همه پالایشگاه ها و عدم واردات بنزین در سال آینده ، از افزایش ظرفیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس به ۳۶ میلیون بشکه در روز طی سال آینده و یک پالایشگاه فرابورسی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، علیرضا صادق آبادی در جریان بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس از پالایشگاه ستاره خلیج فارس اظهار داشت: همه پالایشگاه ها باید برای حفظ ظرفیت 80 میلیون لیتری بنزین در سال آینده همت کنند. چراکه به دلیل عدم پیش بینی بودجه ای برای واردات نفت، خبری از بنزین وارداتی نخواهد بود.

وی ادامه داد: در این میان پالایشگاه ستاره خلیج فارس با یک سوم ظرفیت در حال فعالیت بوده و باید تا پایان سال آینده به ظرفیت تولید روزانه 36 میلیون لیتر بنزین یورو 5 برسد. با بهره برداری از هر مرحله پالایشگاه ستاره خلیج فارس، روزانه 12 میلیون لیتر بنزین به ظرفیت تولید افزوده می شود و با بهره برداری کامل از این پالایشگاه، ایران می تواند صادر کننده بنزین باشد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش افزود: ظرفیت افزایش تولید روزانه یک تا 2 میلیون لیتر دیگر در پالایشگاه لاوان وجود دارد که تا پایان سال روزانه یک میلیون لیتر به ظرفیت این پالایشگاه اضافه می شود.

به گفته صادق آبادی، به منظور پرداخت بدهی های شرکت ملی پالایش و پخش به پیمانکاران درخواست دریافت 260 میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ملی شده تا صرف تکمیل مرحله دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد