Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/NGTj9p
1396/10/18 - 15:20 تاريخ انتشار: 1596 تعداد بازديد: 46314 كد خبر:
گزارش روز؛
جو فلزی و معدنی ها؛ متعادل مثبت
طبق انتظار و درگروه های فلزی و معدنی که اکثرا شروعی مثبت اما پایانی متعادل را تجربه کردند، تشکیل صف خرید نمادهای گروه روی شامل نمادهای فزرین، فسرب، کیمیا، کاما، کبافق و زنگان جلب توجه می کرد.
 

با افزایش عرضه ها در گروه های ساختمانی و سیمانی (که اکثرا شروعی مثبت داشتند)، شاهد  نوسانات منفی نمادهای گروه بودیم که در این بین در نمادهای ثپردیس، سپاها، سصوفی، ثفارس و سدور همچنان قدرت خریداران به قدرت فروشندگان برتری داشت و با معاملاتی مثبت به کار خود پایان دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در پیش بودن تصمیمات رئیس جمهور آمریکا پیرامون برجام، جو احتیاط بر بازار حاکم شده است که امری کاملاً منطقی است.

شلعاب و شتوکا نمادهای صف خرید و پاکشو، شفارس و پترول نمادهای مثبت گروه های متعادل شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها در بازار امروز بودند، در پایان معاملات نیز نماد پارسان جهت برگزاری مجمع عادی سالانه تصویب صورت های مالی متوقف شد.

در گروه های متعادل بانکی، بیمه ای، لیزینگی و سرمایه گذاری، نمادهای سرچشمه (صف خرید)، وخارزم، وتوصا، وگستر(صف خرید)، سدبیر(صف خرید)، وبملت، امید، ولیز، دانا، پارسیان، بساما (صف خرید) و کوثر از تقاضای بالاتر و در نتیجه معاملاتی مثبت تر و نمادهای واتی، ولساپا، اتکام، البرز، ودی، وایران، وساپا، وسبحان، ونوین، وکار(صف فروش) و وبانک از فشار عرضه های بیشتر و معاملاتی منفی تر برخوردار بودند.

طبق انتظار و درگروه های فلزی و معدنی که اکثرا شروعی مثبت اما پایانی متعادل را تجربه کردند، تشکیل صف خرید نمادهای گروه روی شامل نمادهای فزرین، فسرب، کیمیا، کاما، کبافق و زنگان جلب توجه می کرد. رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، از دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تشکیل کمیته‌ای جهت بررسی وضع عوارض صادراتی سنگ آهن خبر داد.

در بازار امروز قطعه سازها همچنان در گروه متعادل خودرویی از اقبال بالاتری برخوردار بودند به طوریکه نمادهای خمحور و خلنت با صف خرید و نمادهای خکار، ختوقا و خکمک با رشد قیمتی دنبال شدند در آنسو و در گروه حمل و نقل، نماد حاسا، همین منوال معاملات را داشت و با نوسانات مثبت تری نسبت به هم گروهی ها سپری شدند.

طبق آگهی منتشره در آذر سال جاری، اعلام شد سهام 15.8 درصدی ایران خودرو توسط سرمایه‌گذاری سمند به‌صورت مزایده واگذار خواهد شد و قرار بود ظرف حداقل 10 روز پس از انتشار آگهی موردنظر، این سهام در بورس عرضه شود. با این حال و با وجود گذشت حدود یک ماه از انتشار آگهی موردنظر، هنوز این سهام عرضه نشده و بورس نیز تاریخ دقیقی را برای آن اعلام نکرده است.

به جز نماد نماد تمحرکه که متعادل و منفی بود، سایر نمادهای گروه ماشین آلات و تجهیزات اکثرا مثبت دنبال شدند تا جایی که نمادهای لسرما، تکنو و لخزر با صف خرید به کار خود پایان دادند. مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران گفت: کمباین سازی ایران در این مدت 12 بیلر به کشور سودان، 30 بیلر به کشور ازبکستان، 12 بلر به کشور تاجیکستان و سه کمباین به کشور قزاقستان انجام داده است. وی گفت: محصولات تولیدی شرکت کمباین سازی ایران در سال های گذشته به 15 کشور صادر می شد که امسال عراق و سوریه نیز به جرگه کشورهای هدف صادراتی این شرکت پیوسته است. مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران گفت: امسال 700 دستگاه کمباین به ارزش 954 میلیارد ریال در این شرکت تولید شده است و پیش بینی می شود که تا پایان امسال این تولیدات به یک هزار دستگاه برسد.

گروه آی تی و انفورماتیک اکثرا معاملاتی مثبت را تجربه کردند که در این میان نمادهای مرقام و مداران که در هفته های گذشته ریزش قیمتی را تجربه کرده بودند در کنار نمادهای پرداخت و مفاخر، با جهش قیمتی به صف خرید رسیدند این در حالیست که همچنان با توقف نماد تازه وارد "های وب" مواجه هستیم.

در گروه متعادل و مثبت کانی های غیر فلزی، نماد کاذر پس از به حد نصاب نرسیدن مجمع عمومی فوق العاده با رشد حدود 5.5 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت. در آنسو نماد کتوکا پس از افشای اطلاعات با اهمیت، با رشد حدود 12 درصدی به گردونه دادوستدها بازگشت و در همان شروع بازار نماد دبالک به دلیل نوسان قیمت بیش از 20 درصد طی 5 روز معاملاتی متوالی در نماد اصلی، متوقف شد.

در پایان معاملات نیز شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای وبملت، فارس و فملی با رشد اندک حدود 98 واحدی به 96,332 واحد رسید که در این بین نمادهای پارسان و شتران بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد