Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/H8NTP2
1396/10/24 - 14:52 تاريخ انتشار: 1415 تعداد بازديد: 46494 كد خبر:
گزارش روز؛
معاملات مثبت گروه های پالایشگاهی و روانکارها
در ادامه غیبت طولانی مدت نماد "های وب"، گروه آی تی و انفورماتیک اکثرا با معاملاتی متعادل و مثبت دنبال شدند که در این بین نمادهای آپ، مداران و رتاپ از اقبال بالاتری برخوردار بودند و با معاملاتی مثبت تر به کار خود پایان دادند.
 

امروز در همان اوایل بازار و درگروه های مثبت شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها، تشکیل صف خرید و ادامه رشد نمادهای شپترو و وپترو در کنار رشد چشم گیر حق تقدم نمادهای بازار پایه ای نظیر جهرم ح و فسا ح جلب توجه می کرد اما در ادامه بازار و علیرغم حجم بالای عرضه ها در گروه های مذکور، نمادهای شبریز، شپاس و شرانل صف خرید شدند و با صف به کار خود پایان دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، بر اساس مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس، سازمان خصوصی سازی مکلف می شود آن قسمت از سهام و دارایی های متعلق به صندوق بازنشستگی فولاد را که کنترلی بوده و یا زیان ده و کم بازده است مطابق مقررات به فروش برساند.

کچاد، فمراد، فنوال، کدما، زنگان و فنور نمادهای صف خرید و کمنگنز نماد صف فروش گروه های فلزی و معدنی در بازار امروز بودند، نماد کطبس نیز پس از انشار شفاف سازی پیرامون افزایش قیمت محصولات که تعدیل مثبت 64 درصدی آنرا درپی داشته با رشد حدود 7.5 درصدی، نماد ارفع پس از انتشار شفاف سازی پیرامون زیان تسعیر ارز که تعدیل منفی 40% درصدی آنرا درپی داشته با افت حدود 5.5 درصدی و نماد فملی پس از اعلام تعدیل مثبت 51 درصدی، عمدتا به دلیل افزایش نرخ جهانی مس و افزایش نرخ دلار، متعادل به گردونه معاملات بازگشتند که از پیش خور شدن افزایش قیمت نماد فملی در روزهای گذشته حکایت داشت.

در ادامه غیبت طولانی مدت نماد "های وب"، گروه آی تی و انفورماتیک اکثرا با معاملاتی متعادل و مثبت دنبال شدند که در این بین نمادهای آپ، مداران و رتاپ از اقبال بالاتری برخوردار بودند و با معاملاتی مثبت تر به کار خود پایان دادند.

در گروه متعادل بانکی، نماد وپست پس از حدود 6 ماه توقف طاقت فرسا و محقق کردن تنها 18 ریال سود به ازای هر سهم در انتهای سال مالی 95 (کاهش 25% سود نسبت به گزارش حسابرسی نشده) با دامنه محدود نوسان و افت 5 درصدی به گردونه معاملات بازگشت و در ادامه صف فروش شد. در گروه اکثرا متعادل و منفی بیمه ای، نماد آسیا صف خرید شد و نماد اتکای معاملاتی مثبت را تجربه کرد. در شروع بازار، صف خرید نمادهای بورس، فرابورس، کالا4 در کنار ادامه صف خرید نماد انرژی3، پس از رشد سریع حدود 60 درصدی آن قابل توجه بود. این در حالی بود که پس از اعلام تعدیل مثبت 51 درصدی نماد فملی و توقف آن، با افزایش تقاضا در نماد ارزنده سرچشمه و خریدهای حقوقی مواجه شدیم که از احتمال تعدیل مثبت آن حکایت داشت. بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود موسوم به دورنمای اقتصادی جهان برآورد خود از رشد اقتصادی ایران در سال 2017 را کاهش داد.این نهاد بین المللی که در گزارش ژوئن 2017 پیش بینی کرده بود اقتصاد ایران در سال 2017 بالغ بر 4 درصد رشد کند، در گزارشی که امروز منتشر شد رشد اقتصاد ایران طی سال 2017 را 3.6 درصد برآورد کرده است که 0.4 درصد از رقم پیش بینی شده در گزارش قبل کمتر است.

طی معاملات امروز ادامه رشد قیمتی، صف خرید همراه عرضه های قطره چکانی نماد ثاباد در گروه منفی ساختمانی چشم نوازی می کرد.

به جز نماد خگستر که مثبت بود، سایر نمادهای گروه خودرویی اکثرا با معاملاتی منفی دنبال شدند در آنسو و در گروه های متعادل و منفی حمل و نقل، نمادهای حتوکا و حپارسا با دادوستدهای مثبتی سپری شدند.

در گروه متعادل کانی های غیر فلزی، ادامه رشد قیمتی، صف خرید و معاملات پرحجم نماد کفرا و دادوستدهای منفی نمادهای کفپارس، شلیا و کساپا نمایان تر از دادوستدهای سایر هم گروهی ها بود.

در پایان معاملات نیز نمادهای قشهد، قنیشا و غگل جهت برگزاری مجمع عادی سالیانه تصویب صورت های مالی و نماد زمگسا جهت برگزاری جلسه هیات مدیره تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف شدند.

در پایان معاملات نیز شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای شپنا، فولاد، شتران، شبندر، کچاد، کگل و پارسان با رشد حدود 601 واحدی به ارتفاع  97,228رسید که در این بین نمادهای وغدیر و فارس بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد