Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/z9GiKP
1396/10/25 - 15:14 تاريخ انتشار: 1262 تعداد بازديد: 46542 كد خبر:
کمیسیون مشترک مجلس الحاق به FATF را بررسی می‌کند
محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره روند بررسی لایحه دولت مبنی بر پیوستن ایران به کارگروه ویژه اقدام مالی در زمینه مبارزه با پولشویی ـ FATF ـ گفت: تصمیم بر این شده است که با حضور اعضای کمیسیون‌های اقتصادی و حقوقی و قضایی مجلس کمیسیونی مشترک برای بررسی لایحه الحاق به FATF تشکیل شود.


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون مشترک متشکل از اعضای کمیسیون‌های اقتصادی و حقوقی مجلس لایحه پیوستن ایران به FATF را بررسی می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره روند بررسی لایحه دولت مبنی بر پیوستن ایران به کارگروه ویژه اقدام مالی در زمینه مبارزه با پولشویی ـ FATF ـ گفت: تصمیم بر این شده است که با حضور اعضای کمیسیون‌های اقتصادی و حقوقی و قضایی مجلس کمیسیونی مشترک برای بررسی لایحه الحاق به FATF تشکیل شود.

وی با اشاره به درخواست کمیسیون اقتصادی از شورای امنیت ملی مبنی بر ارائه نظرات درباره الحاق ایران به FATF و حضور در نشست تخصصی که در این باره در کمیسیون برگزار می‌شود، اظهار داشت: موفق به برقراری ارتباط مستمر میان اعضای شورای عالی امنیت ملی و کمیسیون اقتصادی درباره لایحه الحاق به FATF نشده‌ایم و در نهایت جمع‌بندی ما با مدنظر قرار دادن نظرات شورای عالی امنیت ملی خواهد بود.

پورابراهیمی با یادآوری تجارب پیشین تشکیل کمیسیون‌های مشترک گفت: نوعاً این خروجی این کمیسیون‌ها زمان‌بر است، از این‌رو پیشنهاد ما این بود این لایحه به کمیسیون اقتصادی ارجاع شود تا سریع‌تر آن را به نتیجه برسانیم چرا که جنس کار، اقتصادی است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که به احتمال زیاد گزارش کمیسیون مشترک درباره لایحه الحاق ایران به FATF تا پایان سال جاری نهایی نخواهد شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد