Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/4pgb75
1396/10/26 - 10:43 تاريخ انتشار: 737 تعداد بازديد: 46557 كد خبر:
نفت در کانال ۷۰ دلار باقی ماند
قیمت نفت برنت امروز در حدود ۷۰ دلار یعنی بالاترین رقم بیش از ۳ سال گذشته باقی ماند. کاهش تولید های اوپک و روسیه و تقاضای قوی ناشی از رشد مناسب اقتصاد جهانی موجب شده تا قیمت نفت بالا برود.


قیمت نفت برنت امروز به رغم کاهش، در حدود ۷۰ دلار یعنی بالاترین رقم بیش از ۳ سال گذشته باقی ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، قیمت نفت برنت امروز در حدود ۷۰ دلار یعنی بالاترین رقم بیش از ۳ سال گذشته باقی ماند. کاهش تولید های اوپک و روسیه و تقاضای قوی ناشی از رشد مناسب اقتصاد جهانی موجب شده تا قیمت نفت بالا برود.

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۵ سنت، معادل ۰.۳۶ درصد کاهش به ۷۰ دلار و یک سنت رسید. اما تجار گفتند،نفت برنت به طور کلی در این سطح قیمت از حمایت کافی برخوردار است.

قیمت نفت برنت روز دوشنبه به ۷۰ دلار و ۳۷ سنت رسید که بالاترین رقم از دسامبر ۲۰۱۴ تاکنون بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با با ۲۰ سنت، معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۵۰ سنت رسید. نفت خام امریکا در معاملات اولیه دیروز تا رقم ۶۴ دلار و ۸۹ سنت بالا رفت که بالاترین قیمت از دسامبر ۲۰۱۴ تاکنون بود.

بانک آمریکا مریل لینچ در یادداشتی نوشت:ما موازنه های عرضه و تقاضایمان را در واکنش به متوازن شدن سریعتر از حد انتظار بازار جهانی نفت به روز کرده ایم... اکنون پیش بینی ما این است که در سال ۲۰۱۸ بازار نفت روزانه ۴۳۰ هزار بشکه کمبود عرضه داشته باشد، در حالی که این رقم قبلا ۱۰۰ هزار بشکه پیش بینی شده بود. بنابراین قیمت نفت برنت در سال ۲۰۱۸ میلادی به طور متوسط ۶۴ دلار خواهد بود، در حالی که پیش بینی قبلی ۵۶ دلار بود. همچنین پیش بینی می شود قیمت نفت خام آمریکا در سال جاری به ۶۰ دلار برسد در حالی که این رقم در پیش بینی قبلی ۵۲ دلار بود.

اوپک و روسیه، در تلاش برای کاهش ذخایر جهانی نفت و افزایش قیمت ها سال گذشته اقدام به اجرای توافق کاهش تولید کردند. این کاهش ها قرار است تا پایان سال ۲۰۱۸ ادامه داشته باشد.

این کاهش عرضه با رشد قوی تقاضا برای نفت همزمان شده و  رشد تقریبا ۱۵ درصدی قیمت نفت نسبت به اوایل ماه دسامبر را در پی داشته است.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد