Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/sUi57u
1396/10/26 - 12:48 تاريخ انتشار: 1055 تعداد بازديد: 46572 كد خبر:
بی تفاوتی خریداران نفت ایران نسبت به تحریم های احتمالی امریکا
برخی منابع تجاری آسیا، قاره ای که مقصد نخست نفت ایران است، اعلام کردند حتی اگر تحریم های آمریکا برگردد، صادرات نفت ایران ثابت خواهد بود.


پایگاه خبری اس.اند.پی گلوبال پلاتس* آمریکا در گزارشی، واکنش واردکنندگان آسیایی نفت ایران به بازگشت احتمالی تحریم های آمریکا علیه تهران در اواسط سال 2018 را بی تفاوتی توصیف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، پلاتس نوشت؛ برخی منابع تجاری آسیا، قاره ای که مقصد نخست نفت ایران است، به این پایگاه خبری گفتند: حتی اگر تحریم های آمریکا برگردد، صادرات نفت ایران ثابت خواهد بود.
این پایگاه خبری که اخبار بازار انرژی را منتشر می کند، ادامه داد: برخی فعالان بازار نیز معتقدند، اگر اثر گذاری کامل تحریم های آمریکا بر بخش نفت ایران چند سال طول نکشد، دستکم چند ماه طول خواهد کشید.
مدیر خرید نفت خام ترش یک پالایشگاه کره جنوبی به پلاتس گفت: ما به طور کلی نگران نیستیم، زیرا، ترامپ هر تصمیمی در ماه مه (اردیبهشت-خرداد 1397) بگیرد، چند ماهی طول می کشد تا دوباره به طور کامل اجرا شود و دستکم در سال 2018 بر صادرات نفت ایران اثری نخواهد داشت.
وی افزود: برای هر تحریم یا مساله ای بجز این نیز بعدا نگران می شویم.
یک منبع خبری در یک پالایشگاه ژاپنی به این پایگاه خبری گفت: وقتی به جایی برسیم که دیگر نتوانیم از ایران نفت خام بخریم، آنگاه به واکنش فکر می کنیم. لازم نیست از حالا خود را برای رویارویی با آن نقطه آماده کنیم.
یک مقام شرکت دولتی «زوهای ژنرونگ» از شرکت های مهم واردکننده نفت خام ایران نیز به پلاتس گفت: واردات نفت خام چین از ایران چه قبل و چه بعد از تحریم های آمریکا تغییر نمی کند.
وی افزود: تحریم ها در حقیقت به چین کمک می کنند که با قیمت بهتری از ایران نفت خام بخرد، زیرا تحریم به معنی رقابت کمتر برای خرید بشکه های نفت ایران است.
واردات نفت خام چین از ایران که پس از لغو تحریم ها به 626 هزار و 805 بشکه در روز در سال 2016 رسیده بود، در سال 2017 به 630 هزار و 380 بشکه در روز افزایش یافت.
ایران پس از لغو تحریم ها، تولید نفت خود را 2 برابر کرد و به حدود 2.2 تا 2.3 میلیون بشکه در روز رساند.


 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد