Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/RBNYit
1396/10/26 - 12:46 تاريخ انتشار: 1751 تعداد بازديد: 46573 كد خبر:
رکورد جدید شاخص ها در بازار ژاپن
شاخص ها در بازار ژاپن نیز با بیشترین میزان رشد نسبت به دهه های اخیر همراه شدند در حالی که سیاست های ارزی دولت این کشور از اصلی ترین عوامل رشد شاخص ها و افت قیمت ین قلمداد شد.

بازارهای آسیایی بهترین روند آغازین سال میلادی را نسبت به سال 2006 به ثبت رساندند در حالی که اغلب بازارهای این منطقه سبزپوش شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، افت قیمت ین در بازارهای ژاپن در پی تمهیدات دولت این کشور مبنی بر پایین نگه داشتن ین موجب شد شاخص های بازار این کشور با بیشترین میزان افزایش نسبت به دیگر رقبا رو به رو شوند.

بر اساس این گزارش، شاخص آسیا پاسفیک در پی رشد قیمت سهام شرکت های تکنولوژی با روند صعودی رو به رو شد.

شاخص ها در بازار ژاپن نیز با بیشترین میزان رشد نسبت به دهه های اخیر همراه شدند و بازار هنگ کنگ پس از ادامه روند صعودی، رکورد جدیدی را از خود به جای گذاشت.

افت قیمت ین در پی سخنان وزیر دارایی ژاپن مبنی بر کاهش تب و تاب بازار ارز وارد فاز منفی شد و روند افزایشی آن توسط دولت مهار شد.

در سوی دیگر، افت قیمت دلار در بازارهای جهانی ادامه دار شد در حالی که نشانه های رشد اقتصاد در این کشور نمایان شده است.

اما در بازارهای کالایی قیمت نفت برنت دریای شمال با بیشترین میزان نسبت به سه سال گذشته معامله شد در حالی که اعضای اوپک همچنان بر تعهدات خود نسبت به کاهش میزان تولیدات پای بند بوده اند .

در بازارهای سهام این منطقه، شاخص تاپیکس ژاپن رشد 0.6 درصدی داشت در حالی که نسبت به سال 1991 رکورد جدیدی را به نام خود به ثبت رساند.

شاخص اصلی بورس هنگ کنگ با رشد یک درصدی رکورد جدیدی از خود به جای گذاشت در حالی که شاخص اس اند پی استرالیا 0.2 درصد افت کرد.

در بازارهای کالایی، قیمت نفت تگزاس با رشد 0.3 درصدی به هر بشکه 64 دلار و 51 سنت رسید و قیمت نفت برنت با کاهش 0.4 درصدی به هر بشکه 69 دلار و 72 سنت معامله شد .

قیمت طلا نیز با رشد 0.1 درصدی به هر اونس یک هزار و 340 دلار رسید و قیمت مس لندن نیز با افزایش نسبی هر تن هفت هزار و 210 دلار داد و ستد شد .

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد