Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/4D8zsy
1396/10/26 - 15:18 تاريخ انتشار: 2063 تعداد بازديد: 46585 كد خبر:
گزارش روز؛
سبز رنگی معاملات گروه غذایی و زغال سنگی
طی دادوستدهای امروز گروه غذایی اکثرا با معاملاتی مثبت مواجه بودند تا جایی که نمادهای غپاذر، وبشهر، غبشهر، غمارگ و غبهنوش با صف خرید همراه شدند همچنین 16میلیون سهام شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد در بازار دوم فرابورس و در نماد زشگزا به روش ثبت سفارش عرضه شد.
 

درگروه های فلزی و معدنی که اکثرا معاملاتی متعادل و منفی در جریان بود، برخی نمادهای گروه روی به دلیل رشد سریع روزهای گذشته از فشار فروش بالاتری در کنار نمادهای فلوله، فولای، فجر و فخاس برخوردار بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در آنسو نمادهایی نظیر کطبس (صف خرید)، کشرق (صف خرید)، فاسمین، کنور، کدما (صف خرید)، کمنگنز، فولاد، ارفع، فنورد(صف خرید) و هرمز با اقبال بالاتر و معاملاتی مثبت تر دنبال شدند، در شروع بازار نماد زنگان به دلیل نوسان قیمت بیش از 20 درصد طی 5 روز معاملاتی متوالی متوقف شد و در نیمه دوم بازار نمادهای فملی و کپرور با رشد حدود 5 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفتند.

طی دادوستدهای امروز گروه غذایی اکثرا با معاملاتی مثبت مواجه بودند تا جایی که نمادهای غپاذر، وبشهر، غبشهر، غمارگ و غبهنوش با صف خرید همراه شدند همچنین 16میلیون سهام شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد در بازار دوم فرابورس و در نماد زشگزا به روش ثبت سفارش عرضه شد.

طبق پیش بینی گروه پالایشگاهی و روانکارها با افزایش عرضه ها مواجه شدند و اکثرا معاملاتی متعادل و منفی را تجربه کردند این در حالی بود که گروه شیمیایی اکثرا با معاملاتی متعادل و مثبت مواجه بودند که در این بین اوره سازها (بخصوص نمادهای کرماشا و خراسان) و نمادهای تاپیکو و شاراک از اقبال بیشتری برخوردار بودند و صف خرید را تجربه کردند.

در اواسط بازار با افزایش تقاضا در گروه خودرویی مواجه شدیم که در این میان نمادهای ارزنده ای همانند خگستر و خمحرکه از اقبال بیشتری برخوردار بودند و صف خرید را تجربه کردند در طرف دیگر، توریل، حسینا و حپترو نمادهای متعادل و مثبت گروه متعادل و منفی حمل و نقل در بازار امروز بدند.

گروه سرمایه گذاری، با معاملاتی اکثرا متعادل و منفی سپری شدند تا جایی که نماد واعتبار، صف فروش و نمادهای وگستر، وسپه، وصنا، وسبحان، اعتلا و سرچشمه با افت قیمتی بیشتری نسبت به هم گروهی ها به کار خود پایان دادند این در حالی بود که نماد انرژی3 با رشد روزانه 10 درصدی (رشد حدود 90 درصدی طی کمتر از یک ماه) در کنار نمادهای بورس، فرابورس و کالا4 همچنان به رشد چشمگیر خود ادامه داد که با توجه به دستور العمل جدید توقف نمادها، قابل توجه بود، در اواسط بازار نیز نماد بورس با توجه به تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت سهام، به منظور اطلاع رسانی مناسب شرکت به بازار در خصوص علل آن، متوقف شد.

در بازار امروز نماد ولساپا و حق تقدم آن در حالی با رشد قیمتی، به صعود خود ادامه دادند که سایر نمادهای گروه لیزینگی همچنان با معاملاتی متعادل دنبال شدند. در ادامه تغییر و تحولات مدیریتی بانک ها و بعد از دو بانک ملت و تجارت، مدیرعامل بانک مسکن هم جابجا شد. به این ترتیب درحالی محمد هاشم بت شکن از مهر 92 و با تصمیم طیب نیا وزیر وقت اقتصاد، مدیریت بانک مسکن را به عهده داشت که با حکم کرباسیان وزیر اقتصاد، ابوالقاسم رحیمی انارکی به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک مسکن منصوب شد. از قرار معلوم حجت اله صیدی از مدیران با سابقه بازار سرمایه، عضو هیات مدیره بانک صادرات شده و قرار است بعد از برگزاری مجمع سالانه بزرگترین بانک بورسی از لحاظ سرمایه اسمی، جانشین سیاوش زراعتی شود که از هفته ها پیش تغییر وی مطرح شده است.

به جز نمادهای کرمان، ثباغ و ثغرب که متعادل بودند، سایر نمادهای گروه ساختمانی اکثرا متعادل و منفی دنبال شدند در آنسو و  به جز نمادهای سیستم، رانفور و افرا که متعادل همراه نوسانات مثبت بودند، سایر نمادهای گروه آی تی و انفورماتیک اکثرا متعادل و منفی سپری شدند.

در پایان معاملات، نماد اتکام جهت برگزاری مجمع عادی سالیانه صاحبان سهام، نماد پخش جهت برگزاری مجمع فوق‌العاده صاحبان سهام، نمادهای ورنا، وآذر، قشرین، ثاخت، ثاژن و پردیس جهت برگزاری مجامع عادی سالیانه تصویب صورت های مالی و نمادهای فاراک و وتوصا جهت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت های مالی و فوق العاده اصلاح اساسنامه امروز متوقف شدند.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای فملی، تاپیکو، فولاد، فارس و پارسان با رشد حدود 653 واحدی به ارتفاع 98,597رسید که در این بین نمادهای شپنا، شخارک و رمپنا بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد