Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/zZQ9Gk
1396/12/19 - 16:07 تاريخ انتشار: 1775 تعداد بازديد: 46775 كد خبر:
سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات سازمان بورس در گفتگو با سنا مطرح کرد:
حفظ حقوق شهروندی سرمایه گذاران، با «دادشهر»
در سامانه دادشهر، کلیه افراد می توانند به صورت بی نام نسبت به ارسال گزارش ناهنجاری اقدام کنند و برای پیگیری نتیجه می توانند مشخصات تماس ارسال کنند.

امروز طی مراسمی از درگاه حمایت از حقوق شهروندی با نام «دادشهر» رونمایی شد. از این پس فعالان بازار سرمایه می توانند از تارنمای رسمی سازمان بورس به این درگاه دسترسی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مطهره مروّج، سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات سازمان بورس با بیان مطالب فوق بیان داشت: امروز درگاه حمایت از حقوق شهروندی در سازمان بورس و اوراق بهادار افتتاح شد، به این ترتیب طی این مدت و در مسیر ساخت این درگاه مصادیق رعایت حمایت از حقوق شهروندی در سازمان بورس گردآوری شده است.

وی در ادامه اشاره داشت: در قوانین بازار سرمایه از سال 84، حمایت از حقوق سرمایه گذاران مدنظر قرار گرفته و سازمان در این خصوص اقدامات متعددی داشته است. ازاین رو تمامی این اقدامات در درگاه حمایت از حقوق شهروندی به صورت یکپارچه بنا شده و مورد دسترس است.

مروج در تشریح اقدامات سازمان بورس و اوراق بهادار در این زمینه ادامه داد: آموزش عمومی، اطلاعات آزاد،پژوهش، قوانین و مقررات بازارسرمایه، افشای اطلاعات، دریافت شکایات و تخلفات و هیئت داوری از برنامه هایی است که سازمان طی این بازه زمانی در خصوص حمایت از حقوق شهروندی سرمایه گذاران اجرا کرده است.

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت مدیریت فناوری بورس تهران با بیان اینکه لینک درگاه حمایت از حقوق شهروندی از سایت اصلی سازمان بورس و اوراق بهادار ( (seoقابل دسترسی است، اهداف این درگاه را این چنین برشمرد: در سامانه دادشهر، هدف اصلی، ایجاد یک پنجره واحد از تمامی خدمات ارائه شده در سازمان بورس با رویکرد حمایت از حقوق شهروندی است. سامانه دادشهر یک زیرسامانه از درگاه حمایت از حقوق شهروندی است که هدف آن دریافت گزارشات ناهنجاری های بازارسرمایه است.

وی افزود: در سامانه دادشهر، کلیه افراد می توانند به صورت بی نام نسبت به ارسال گزارش ناهنجاری اقدام کنند و برای پیگیری نتیجه می توانند مشخصات تماس ارسال کنند.

مطهره مروج قابلیت های سیستم جدید را برشمرد و گفت: تعریف گردش کار، تنظیمات، زمان بندی و یادآوری، مانیتور آخرین وضعیت پیگیری، از قابلیت های این سیستم است. همچنین گزارش گیری بر اساس مهلت های مقرر، امکان ثبت توضیح بر روی گزارش توسط بررسی کننده و تعریف طبقه بندی جدید ناهنجاری ها از دیگر امکانات این سامانه است.

وی در خصوص الگو برداری در خصوص این سیستم جدید بیان داشت:​ مطالعات تطبیقی برای سامانه دادشهر و درگاه حمایت از حقوق شهروندی در کشورهای آمریکا، مالزی و آلمان به عنوان نمونه های مطرح انجام شده است و فرآیندها، تطبیق و بومی سازی شده است.

سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات سازمان بورس در پایان بیان کرد: نمایش داشبورد وضعیت به تفکیک رنگ و قابلیت تعریف، طبقه بندی جدید و ساختار سلسله مراتب از قابلیت های منحصر به فرد سیستم دادشهر است که به مخاطبان در بازار سرمایه ارائه شده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
11 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد