Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/Q76zdG
1396/11/02 - 15:53 تاريخ انتشار: 1280 تعداد بازديد: 46785 كد خبر:
در معاملات امروز بورس تهران؛
شاخص کل به مدد صنایع بزرگ صعود کرد
نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی جم، ملی مس، پتروشیمی خارک، سرمایه گذاری غدیر و پتروشیمی پردیس با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند.
 

در داد و ستدهای روز دوشنبه شاخص کل بورس با رشدی 78 واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و 103 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 2 هزار و 286 میلیارد ریال بود و در 65 هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.

این گزارش حاکی است در بازار امروز شاخص کل 407 واحد رشد کرد و به رقم 98 هزار و 629 رسید. همچنین شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 251 و یک هزار و 73 واحد صعودی شدند.

نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی جم، ملی مس، پتروشیمی خارک، سرمایه گذاری غدیر و پتروشیمی پردیس با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند. در مقابل نماد بانک ملت بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرد.

امروز گروه های شیمیایی، فلزات اساسی و خودرو با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار داشتند.

همچنین صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای شهد، پارس دارو، صنایع جوشکاب یزد، معادن منگنز ایران، ذغال سنگ نگین طبس، پتروشیمی خارک و صنایع کاغذ سازی کاوه بود.

در مقابل نمادهای داروسازی زهراوی، بین المللی توسعه ساختمان، پیاذر، کارخانجات تولیدی شیشه رازی، لامپ پارس شهاب، ریخته گری تراکتورسازی ایران و بیمه ملت با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

در جریان معاملات روز دوشنبه اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام صنایع شیمیایی سینا، سهام پتروشیمی کرمانشاه، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و اوراق مشارکت رایان سایپا بیشترین تقاضا را داشتند.

در مقابل سهام بانک کارآفرین، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و اوراق مشارکت شهرداری تهران بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های خرید را داشتند.

در پایان معاملات امروز سرمایه گذاری معادن و فلزات با معامله بلوکی 181 میلیون حجمی به ارزش 340 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد