Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/PJoqds
1396/11/03 - 16:42 تاريخ انتشار: 1180 تعداد بازديد: 46829 كد خبر:
گزارش روز؛
روشن شدن موتور گروه خودرویی
طی چند روز گذشته و همچنین طی معاملات امروز، گروه دانش محور دارویی با افزایش تقاضا و معاملاتی مثبت مواجه شده اند که در این بین نمادهای ریشمک، داسوه، دعبید، دپارس و دامین از اقبال بیشتری برخوردار بودند.
 

در بازار امروز و طبق پیش بینی گروه خودرویی با افزایش تقاضا و معاملاتی اکثرا مثبت مواجه بودند که در این میان نمادهای خکاوه، خموتور، خزامیا، خگستر، خاور، خاذین، خزر، خمهر، ختراک، خوساز و خشرق از تقاضای بالاتری نسبت به هم گروهی ها برخوردار بودند تا جایی که یا صف خرید شدند و یا تا آستانه صف خرید شدن پیش رفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گروه متعادل حمل و نقل با معاملات منفی نمادهای حکشتی، حفارس و حسیر دنبال شدند که در ادامه بازار نمادهای حسینا و حتاید با جهش قیمتی به صف خرید رسیدند. ایران و هند قرارداد همکاری ریلی به ارزش 2 میلیارد دلار امضا کردند که قرار است طرف هندی شمش فولاد تحویل ایران دهد و ریل در کارخانه فولاد ایران ساخته شود.

درگروه های متعادل و مثبت شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها، نمادهای کرماشا (صف خرید)، شگل، شسینا، شسپا (صف خرید)، شاملا(صف خرید)، شراز، شپدیس، خراسان، شتوکا و شاراک از تقاضای بالاتری نسبت به هم گروهی ها برخوردار بودند، با گذشت زمان معاملات، نماد پارسان با رشد حدود 5 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت، نماد وپترو صف خرید شد و نماد شفارا تحت تاثیر دستورالعمل رفع گره معاملاتی، افت حدود 17 درصدی را تجربه کرد.

به جز نمادهای ثنوسا، ثپردیس و ثالوند که منفی بودند، سایر نمادهای گروه ساختمانی اکثرا متعادل و مثبت دنبال شدند تا جایی که در ادامه بازار نمادهای کرمان و وآذر صف خرید شدند.

درگروه های متعادل فلزی و معدنی، نمادهای فنوال، فسرب، فروس، فنورد، فسپا، فلوله و فولاژ با صف خرید، نمادهای کگل، کچاد، ومعادن، میدکو، وتوکا، ارفع و کطبس مثبت و نمادهای زنگان و فجر با صف فروش مواجه شدند.

گروه های سرمایه گذاری واسطه‌گری‌های مالی اکثرا همچنان با معاملاتی متعادل سپری شدند که در این میان نمادهای سرچشمه، وتوسم، وساپا، اعتلا، سدبیر، وغدیر، وصندوق، وبانک و وامید با تقاضای بالاتر از هم گروهی ها و نمادهای واعتبار، گوهران، وگستر، واتی، وسبحان و وصنعت از فشار عرضه های بیشتر و معاملاتی منفی تر از هم گروهی ها برخوردار بودند این در حالی بود که نمادهای بازار پایه گروه های مذکور همانند بورس، کالا4، واحصا، وآتوس و فرابورس همچنان به رشد چشمگیر خود ادامه دادند، نماد وتوصا نیز پس از برگزاری مجامع عادی سالیانه تقسیم سود نقدی 90 ریالی و فوق العاده اصلاح اساسنامه با رشد حدود 7 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.

در گروه اکثرا متعادل آی تی و انفورماتیک و در ادامه توقف مجدد نماد های وب (بیش از دو ماه) که فشار اقتصادی و روانی مضاعفی را به سهامداران تحمیل کرده است، نماد اپرداز با جهش قیمتی به صف خرید رسید و نماد مرقام صف فروش شد.

گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته، اکثراً با معاملاتی متعادل مواجه بودند که در این میان نمادهای فاراک، وهور، چدن، رمپنا، لسرما(صف خرید)، تکمبا، بالاس(صف خرید)، تایرا، بکاب(صف خرید)، بشهاب و نیرو با تقاضای بالاتری از هم گروهی ها و معاملاتی مثبت تر و نمادهای لبوتان، بکام، وتوشه، تپکو، لخانه، فاغما، فلامی، تابا، دماوند و بمپنا با معاملاتی منفی تر از هم گروهی ها دنبال شدند، نماد خصدرا نیز پس از انتقال در بازار پایه ب و بازگشایی با رشد چشمگیر حدود 25 درصدی مواجه شد و در پایان معاملات نماد بالاس جهت برگزاری مجمع فوق العاده صاحبان سهام متوقف شد. معاون برنامه ریزی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی از ورود ژاپن برای تامین مالی طرح بازتوانی نیروگاه های حرارتی کشور خبر داد.

طی چند روز گذشته و همچنین طی معاملات امروز، گروه دانش محور دارویی با افزایش تقاضا و معاملاتی مثبت مواجه شده اند که در این بین نمادهای ریشمک، داسوه، دعبید، دپارس و دامین از اقبال بیشتری برخوردار بودند این در حالیست که با رشد قیمت دلار و یورو در هفته های اخیر، بهای تمام شده محصولات نهایی اکثر شرکت های دارویی افزایش یافته که ، فشار دوچندانی را به داروسازان و شرکت های پخش داروی کشور تحمیل کرده است که باید مد نظر اهالی بازار قرار داشته باشد.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای پارسان، وغدیر، کگل، فملی، وصندوق، کچاد، شخارک، جم، ومعادن و شسپا با رشد حدود 596 واحدی به ارتفاع  99,224رسید که در این بین نمادهای وبملت و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 

 

 

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد