Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/8YgZQT
1396/11/10 - 15:19 تاريخ انتشار: 1050 تعداد بازديد: 47009 كد خبر:
گزارش روز؛
قطعه سازهای پرتقاضا
گروه های اکثراً متعادل سرمایه گذاری و واسطه‌گری‌های مالی با پررنگ شدن مجدد شایعه انجام معامله بلوکی نماد سرچشمه، افزایش تقاضا و معاملات مثبت این نماد مواجه شدند.
 

طی دادوستدهای امروز گروه خودرویی معاملاتی اکثرا مثبت را تجربه کردند که در این میان قطعه سازها همچنان از تقاضای بالاتری برخوردار بودند تا جایی که نمادهای خفناور، خرینگ، خکار، خاهن، ختوقا و خاذین صف خرید را تجربه کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، نماد کم فروغ حکشتی درگروه اکثراً متعادل و منفی حمل و نقل، با ادامه فشار عرضه ها (اما کم حجم) مواجه بود و با صف فروش به کار خود پایان داد. قائم مقام مدیرعامل خودروسازی پژو، تولید در ایران و صادرات قطعات به الجزایر را یکی از گزینه های پیش روی سازندگان ایرانی عنوان کرد و گفت: گزینه دوم ایجاد خط تولید در این کشور است که در هر دو صورت ایران به عنوان عضوی از پژو وارد این پروژه خواهند شد. وی تصریح کرد: تامین کنندگان منتخب ایکاپ، توانمندی خود را به اثبات رسانده و در حلقه تامین کنندگان پژو قرار گرفته اند و می توانند در پروژه تولید 70 هزار دستگاه خودرو در شهر «اوران» کشور الجزایر با ما همکاری کنند.

گروه های اکثراً متعادل سرمایه گذاری و واسطه‌گری‌های مالی با پررنگ شدن مجدد شایعه انجام معامله بلوکی نماد سرچشمه، افزایش تقاضا و معاملات مثبت این نماد مواجه شدند، نماد وصنعت به دلیل انتشار رسمی خبر معامله بلوکی در قیمت پایه 190 تومان (به صورت نقد و اقساط) همچنان در کانون توجه اهالی بازار بود، نمادهای انرژی3، واتی، فرابورس، بورس و کالا4 فشار فروش و افت قیمتی را تجربه کردند و دادوستدهای پرحجم نماد امید جلب توجه می کرد، نماد ومعادن نیز پس از افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف با افت حدود 1.5 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.

در بازار امروز ادامه رشد قیمتی و صف خرید نمادهای فلوله، فمراد و زنگان در گروه متعادل و منفی فلزی، جلب توجه می کرد در طرف دیگه و به جز نماد کاما که مثبت بود، در سایر نمادهای گروه استخراج کانه های فلزی نیز معاملاتی متعادل و منفی در جریان بود و اکثرا با افت قیمتی به کار خود پایان دادند. از رخدادهای قابل ذکر دیگر گروه های مذکور بازگشایی موفق نماد فنورد بود به طوریکه نماد فنورد پس ازافزایش 664 درصدی سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته در گزارش 9 ماهه و افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف با رشد چشمگیر 32 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.

در ادامه توقف نماد "های وب" و درگروه اکثرا متعادل آی تی و انفورماتیک، تشکیل صف فروش نماد مرقام و ادامه دادوستدهای مثبت نمادهای آپ و سیستم نمایان تر بود.

درگروه شیمیایی، با ادامه صف خرید نماد شفارا، معاملات مثبت نمادهای زاگرس، شکلر، کرماشا و شگل و متعادل با گرایش منفی سایر هم گروهی ها مواجه شدیم این در حالی بود که قیمت نفت در بازارهای جهانی در محدوده 70 دلار و با نوسانات محدودی همراه بود، در این گروه نماد شپارس با رشد حدود 7.5 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت. به جز نماد شنفت که با صف خرید مجدد مواجه بود و در همان شروع بازار متوقف شد، سایر نمادهای گروه پالایشی و روانکارها اکثرا با معاملاتی متعادل شروع شدند که با گذشت زمان و درپی افزایش عرضه ها، اکثرا منفی به کار خود پایان دادند تا جایی که نماد شتران تا آستانه صف فروش شدن پیش رفت.

درگروه اکثرا متعادل ماشین آلات و دستگاه‌های برقی، صف خرید نماد بالبر در کنار نماد بازار پایه نیرو و تشکیل صف فروش نماد بکاب قابل توجه می باشد. در شروع بازار نیز نماد لبوتان به دلیل تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت سهام و به منظور اطلاع رسانی متوقف شد.

رشد قیمتی و صف خرید نماد زشگزا در گروه متعادل و منفی زراعت و خدمات وابسته چشم نوازی می کرد در آنسو و به جز نمادهای قشیر(صف فروش)، قهکمت، قمرو و قشهد که متعادل و منفی بودند، سایر نمادهای گروه قندی اکثرا متعادل دنبال شدند که در این میان نماد قلرست از اقبال بیشتری برخوردار بود و صف خرید را تجربه کرد.

در پایان معاملات، نماد ثاژن و قشرین جهت برگزاری مجامع عادی سالیانه تصویب صورت های مالی و نماد والبر جهت برگزاری مجمع فوق العاده تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه و اصلاح اساسنامه متوقف شدند.

در پایان معاملات، شاخص کل متاثر از معاملات منفی نمادهای فارس و کگل با افت حدود 488 واحدی به ارتفاع  98,557رسید که در این بین نمادهای آپ و مبین بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد