Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/C1dxJt
1396/11/11 - 09:41 تاريخ انتشار: 630 تعداد بازديد: 47013 كد خبر:
معاون سازمان خصوصی سازی:
اقتصاد با اصل ۴۴ اصلاح می‌شود
زهره عالی‌پور در نشست معرفی برنامه خصوصی‌سازی کشور و فرصت های سرمایه‌گذاری با فعالان بازار سرمایه گفت: ۵۰ سالگی بازار سرمایه فرصت مناسبی برای کاهش تصدی‌گری دولت و افزایش سهم مردم در اقتصاد کشور است.


معاون سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی و خصوصی سازی مکمل یکدیگر هستند گفت: در این راستا اقتصاد مقاومتی سند بالادستی است و اصل ۴۴، قانونی است که به اصلاح اقتصادی منجر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایبنا، زهره عالی‌پور در نشست معرفی برنامه خصوصی‌سازی کشور و فرصت های سرمایه‌گذاری با فعالان بازار سرمایه گفت: ۵۰ سالگی بازار سرمایه فرصت مناسبی برای کاهش تصدی‌گری دولت و افزایش سهم مردم در اقتصاد کشور است.

معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی افزود: بحث خصوصی‌سازی به عنوان تصمیمی که کشورهای مختلف تجربه کرده‌اند، از جمله اولویت‌های اقتصادی است که بر این اساس دولتها باید تلاش کنند تا از سیطره خود بر اقتصاد کنار بروند.

وی اضافه کرد: انتقال مالکیت از دولت به بخش خصوصی در کنار مسائلی چون بهبود فضای کسب و کار از جمله مواردی است که در راستای اجرای سیاست خصوصی‌سازی باید دنبال شود.

جراحی اقتصادی

عضو هیات عامل سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که اجرای سیاست خصوصی سازی به نوعی جراحی اقتصادی بوده و این امر اجتناب ناپذیر است اذعان داشت: باید تلاش کنیم تا امنیت سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی فراهم شود تا شاهد ثمرات آن در اقتصاد باشیم.

معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی در ادامه با اشاره به این که اقتصاد مقاومتی و خصوصی سازی مکمل یکدیگر هستند گفت: در این راستا اقتصاد مقاومتی سند بالادستی است و اصل ۴۴، قانونی است که به اصلاح اقتصادی منجر می‌شود.

اهمیت شفافیت

وی اظهارداشت: سازمان خصوصی سازی زمانی که از بخش خصوصی دعوت به حضور در واگذاری ها می‌کنید، تعهدات خود را در این زمینه اجرای و عملی خواهد کرد و از بخش خصوصی حمایتهای کامل را خواهد داشت.

عالی‌پور اضافه کرد: از مسیر شفافیت می توان به بسیاری از دستاوردهای اقتصادی دست یافت که این کار از مسیر خصوصی سازی سریعتر به سرانجام خواهد رسید.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد