Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/JWjk9D
1396/11/11 - 10:19 تاريخ انتشار: 687 تعداد بازديد: 47022 كد خبر:
فعال شدن بانک ایران و ونزوئلا با مشارکت بخش خصوصی
مسعود کرباسیان در خصوص طرح اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و ایجاد صندوق کارگشایی بخش خصوصی و دولت گفت: بجای تشکیل صندوق جدید، می توان با همکاری معاونت بانک و بیمه وزارت اقتصاد و سازمان بورس و تغییر اساسنامه بانک ایران و ونزوئلا، این بانک را فعال تر کرد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی در هفتاد و چهارمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بر فعال تر شدن بانک ایران و ونزوئلا با مشارکت بخش خصوصی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از (شادا)، مسعود کرباسیان در خصوص طرح اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و ایجاد صندوق کارگشایی بخش خصوصی و دولت گفت: بجای تشکیل صندوق جدید، می توان با همکاری معاونت بانک و بیمه وزارت اقتصاد و سازمان بورس و تغییر اساسنامه بانک ایران و ونزوئلا، این بانک را فعال تر کرد.
وی همچنین با اشاره به بهبود رتبه اعتباری ایران از رتبه 6 به 5 تاکید کرد:این بهبود رتبه علاوه بر کاهش ریسک، فضای سرمایه گذاری را بهبود می بخشد.
وزیر اقتصاد ضمن قدردانی از قوه مقننه و بویژه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بهبود فضای کسب و کار و بهبود رتبه اعتباری ایران، ابراز امیدواری کرد با حذف قوانین مزاحم، سال آینده جهش خوبی در بهبود این رتبه داشته باشیم.
کرباسیان همچنین از فعال شدن بخش خصوصی در زمینه فاینانس بویژه در بخشهای "بهداشت و درمان" و "راه" ابراز خرسندی کرد و خواستار رفع مشکلات احتمالی در این بخش شد.
وزیر اقتصاد در خصوص درآمدهای حاصل از صرفه جویی در مصرف سوخت نیز گفت: در تبصره ماده 19 بودجه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی، در زمینه صرفه جویی در مصرف انرژی تاکید شد و نفت حاصل از صرفه جویی صادر و درآمد آن صرف جایگزینی خودروهای فرسوده می شود.
کرباسیان تاکید کرد: من به عنوان مسوول خزانه کشور اعلام می کنم برای درآمدهای مازاد حاصل از صرفه جویی سوخت، کیسه ای ندوخته ایم و تنها درآمد حاصل از فروش روزانه 2 میلیون و 600 هزار بشکه نفت به خزانه واریز می شود.
بررسی موانع اجرای حکم ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارائه پیشنهادات بخش خصوصی در راستای تحقق اجرای حکم قانون و نیز بررسی راهکارهای رفع چالش ها و موانع سرمایه گذاری در حوزه انرژی های تجدیدپذیر و پاک از طریق اصلاح قرارداد خرید تضمینی برق تجدیدپذیر  (PPA) با رویکرد بانک پذیر شدن پروژه ها برای تامین مالی و اجرای تعهدات دولت در تخصیص وجوه حاصل از عوارض برق موضوع ماده 5 قانون حمایت از صنعت برق کشور و بند 3 ماده 12 قانون اساسنامه "ساتبا" برای پرداخت بهای برق در قرارداد PPA از جمله دیگر موضوعات مطرح شده در هفتاد و چهارمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد