Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/k5KLL7
1396/11/11 - 11:36 تاريخ انتشار: 1255 تعداد بازديد: 47029 كد خبر:
تلخ ترین روز معاملاتی نسبت به آگوست در آمریکا به ثبت رسید
افت قیمت سهام شرکت های انرژی به دلیل کاهش قیمت نفت به ثبت رسید . در سوی دیگر، آغاز روند نزولی قیمت سهام شرکت های بهداشت و سلامتی و تکنولوژی موجب تغییر مسیر شاخص داوجونز به سمت سقوط شد.

بازارهای آمریکا بدترین روز معاملاتی را نسبت به ماه آگوست تجربه کردند و نخستین افت متوالی دو روزه را از ماه گذشته به ثبت رساندند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شاخص داوجونز با بیش از 300 واحد کاهش در میانه ساعات معاملاتی همراه شد در حالی که هیچ اثری از بهبود روند معاملات در این متغیر دیده نمی شود.

بر اساس این گزارش، افت قیمت سهام شرکت های انرژی به دلیل کاهش قیمت نفت به ثبت رسید . در سوی دیگر، آغاز روند نزولی قیمت سهام شرکت های بهداشت و سلامتی و تکنولوژی موجب تغییر مسیر شاخص داوجونز به سمت سقوط شد.

افت 1.4 درصدی یا به عبارتی 364 واحدی در واقع بزرگترین افت روزانه این شاخص بود. در این میان، نزدک نیز با افت 64 واحدی یا 0.9 درصدی مواجه شد.

این روند کاهشی، بدترین افت روزانه نسبت به تاریخ 24 ژوئن سال 2016 بود. در تاریخ مزبور این شاخص با افت 610 واحدی رو به رو شد که علت اصلی آن اعلام خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا عنوان شده بود .

اگر چه این روند کاهشی در شاخص داوجونز ساعت ها قبل از سخنرانی سالانه ترامپ اتفاق افتاد اما وی در این مراسم، در خصوص رشد اقتصادی در کشورش سخنرانی قرایی داشت و اعلام داشت که رکوردهای پی در پی در بازار سهام این کشور در یک سال گذشته اتفاق افتاده است.

ترامپ در سخنرانی اجلاس داوس در سوئیس نیز به رشد اقتصادی کشورش اشاره داشت و گفت: رکوردها در اقتصاد آمریکا یکی پس از دیگری به ثبت می رسد.

شاخص داوجونز از زمان انتخاب ترامپ با رشد 45 درصدی همراه شده است و از زمان آغاز مسئولیت به عنوان رئیس جمهور آمریکا رشد 34 درصدی داشته است.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد