Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/E3RYyL
1396/11/11 - 15:45 تاريخ انتشار: 2349 تعداد بازديد: 47054 كد خبر:
گزارش روز؛
شاخص در ارتفاع 98133
نماد شنفت پس از توقف (به دلیل رشد بیش از 20 درصدی طی 5 روز متوالی) با رشد مجدد 10 درصدی و صف خرید مورد بازگشایی قرار گرفت. در آنسو، نماد شفارس پس از افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، با افت حدود 6 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.
 

طی دادوستدهای امروز، گروه حمل و نقل و نمادهای حریل، حسینا، حپترو، حکشتی و حفارس با داد و ستدهای متعادل و مثبت  دنبال شدند و در ادامه بازار  نمادهای حفارس و حکشتی صف فروش را تجربه کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها، و نمادهای زاگرس، وپترو، ونفت، کرماشا، شتوکا، شفارا، شپاکسا، ساینا، شکلر، شپترو و شگل با نوسانات مثبتی همراه شدند تا جایی که نمادهای کرماشا و ونفت با صف خرید به کار خود پایان دادند.

نماد شنفت پس از توقف (به دلیل رشد بیش از 20 درصدی طی 5 روز متوالی) با رشد مجدد 10 درصدی و صف خرید مورد بازگشایی قرار گرفت. در آنسو، نماد شفارس پس از افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، با افت حدود 6 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت. 

طبق انتظار با معاملات مثبت گروه قطعه سازی مواجه شدیم تا جایی که نمادهای خاهن، خاذین، خرینگ و ختوقا با صف خرید و رشد قیمتی همراه شدند، در این بین شروع منفی نمادهایی نظیر خودرو و خگستر قابل توجه بود که در ادامه بازار و با لغو عرضه بلوکی ایران خودرو، شاهد منفی شدن و تشکیل صف فروش نمادهایی همانند خگستر و خودرو شدیم.

پیرامون معامله بلوکی ایران خودرو یک مقام مسئول توضیح داد: یک شرکت خارجی قطعه ساز که با صنعت خودروی کره جنوبی مشغول به فعالیت است، در نظر داشت با خرید بلوک مدیریتی ایران خودرو، وارد صنعت خودرو در ایران شود.این شرکت در امارات تاسیس شده که علت عدم تایید صلاحیت ان توسط نهاد ناظر، ناشی از تازه تاسیس بودن شرکت و نبود صورتهای مالی چند ساله و در نتیجه، ایجاد ابهام در چند و چون خریدار بلوک است. بر همین اساس، سازمان بورس تصمیم به عدم تایید صلاحیت این خریدار خارجی گرفت و در مورد زمان بعدی یا لغو واگذاری این بلوک، ایران خودرو و زیرمجموعه های آن تصمیم گیری خواهند کرد.

در گروه متعادل فلزی و معدنی، تشکیل صف خرید پرحجم نماد ذوب در کنار ادامه رشد قیمتی نماد پرریسک زنگان قابل توجه بود، در ادامه بازار نماد زنگان در کنار نمادهای میدکو و فنورد صف خرید شدند، نمادهای فنوال، فجر، فپنتا و فلوله صف فروش شدند و نماد ذوب متوقف و تمامی معاملات امروز آن باطل شد.

در بازار امروز و به جز نمادهای وبانک، سرچشمه، گوهران، وصنا، ونیکی، اعتلا، فرابورس که متعادل و مثبت بودند، سایر نمادهای گروه سرمایه گذاری و واسطه‌گری‌های مالی اکثرا متعادل و منفی دنبال شدند. اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در بخشنامه‌ای به بانک مرکزی و وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، انجام ثبت سفارش بدون انتقال ارز برای واردات از کشور‌های چین، هند، کره و ترکیه را ممنوع اعلام کرد.

گروه غذایی با صف خرید نمادهای غبهنوش، بهپاک، غدیس، غاذر و غپاذر، صف فروش نماد نماد غگل و معاملات متعادل سایر هم گروهی ها دنبال شدند. نماد تازه وارد زشگزا نیز مجددا به دلیل نوسان قیمت بیش از 20 درصد طی 5 روز معاملاتی متوالی در همان شروع بازار متوقف شد.

صف خرید نمادهای کوثر و پارسیان و صف فروش نماد ونوین نمایان تر از معاملات سایر هم گروهی ها بود در طرف دیگر بازار، فشار فروشندگان و در نتیجه تشکیل صف فروش نماد مرقام همراه ادامه معاملات مثبت نماد آپ در گروه اکثرا متعادل آی تی و انفورماتیک جلب توجه می کرد.

و اما گروه ساختمانی با صف خرید نماد ثعمرا، نوسانات مثبت نمادهای ثباغ، ثامان و کرمان، صف فروش نماد وآذر و دادوستدهای متعادل و منفی سایر هم گروهی ها به کار خود پایان دادند.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از معاملات منفی نمادهای فارس و کگل با افت حدود 424 واحدی به ارتفاع  98,133رسید که در این بین نمادهای شنفت و تاپیکو بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 

 

 

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد