Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/a3NBNG
1396/11/13 - 11:28 تاريخ انتشار: 1355 تعداد بازديد: 47064 كد خبر:
وزیر صنعت:
تولید فولاد خام در کشور به 32 میلیون تن رسید
در تحقق رشد هشت درصدی کشور یکی از مهمترین نیازهای ما دسترسی به سرانه مناسب مصرف فولاد است که این سرانه در حال حاضر 230 کیلو است و باید به 500 کیلو افزایش یابد.


وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید فولاد خام در کشور به 32 میلیون تن تولید رسیده که رسیدن به 55 میلیون تن تولید را در افق 1404 پیش بینی کرده ایم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در آئین افتتاح همزمان پروژه های مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر و طرح های اقتصادی و زیر بنایی استان کرمان در شهرستان سیرجان گفت: 110 میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در کشور در دست کار است که رشد فیزیکی آن 57 درصد است و با بهره برداری از آنها بخش زیادی از اشتغال مورد نیاز کشور تامین می شود.

وی عنوان کرد: سرزمین کرمان را بهشت زمین شناسی خوانده اندو دولت های یازدهم و دوازدهم دولت شکوفایی زمین شناسی خواهد بود.

وی ادامه داد: در تحقق رشد هشت درصدی کشور یکی از مهمترین نیازهای ما دسترسی به سرانه مناسب مصرف فولاد است که این سرانه در حال حاضر 230 کیلو است و باید به 500 کیلو افزایش یابد و فعالیت های انجام شده در حوزه صنعتی، برای این رشد کفایت می کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین نیازهای ما برای تحقق رشد هشت درصدی، هشت میلیارد تومان منابع برای فعالیت های درون صنعت فولاد است که تامین آن پس از فضای پسابرجام قطعی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از مهمترین نیازهای توسعه فعالیت های معدنی کشور، فعالیت های اکتشافی است و امروز سازمان زمین شناسی را برای ایجاد یک تحول در عرصه زمین شناسی آماده کرده ایم و در این زمینه از تجربیات جهانی نیز استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: توازن در زنجیره فولاد از موضوعات مهمی است و در این دولت سعی شده که این توازن ایجاد شود.

شریعتمداری عنوان کرد: 62 درصد تولید فولاد خاور میانه در ایران انجام می شود و بخش زیادی از آن در دولت های یازدهم و دوازدهم بوده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد