Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/JeYS64
1396/11/14 - 14:37 تاريخ انتشار: 974 تعداد بازديد: 47103 كد خبر:
در چهاردهمین روز بهمن 96:
بیش از یک میلیارد و 5 میلیون برگه سهم در بازار داد و ستد شد
در معاملات امروز بورس تهران بیش از یک میلیارد و 5 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی در بازار دست به دست شد که ارزش این مبادلات بیش از 3 هزار و 560 میلیارد ریال بود که در 59 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

فلزات اساسی، خودرو و کانه های فلزی در صدر معاملات بورس تهران ایستادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، در داد و ستدهای اولین روز هفته، سرمایه گذاران در بورس تهران بیش از یک میلیارد و 5 میلیون برگه دارایی مالی را دست به دست کردند.

در معاملات امروز بورس تهران بیش از یک میلیارد و 5 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی در بازار دست به دست شد که ارزش این مبادلات بیش از 3 هزار و 560 میلیارد ریال بود که در 59 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در بازار روز جاری، گروه های فلزات اساسی، خودرو و کانه های فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای قطعات اتومبیل ایران، پمپ سازی ایران، ایران تایر، ملی سرب و روی ایران، شیشه همدان، کشاورزی و دامپروری مگسال و بهنوش ایران بود.

در مقابل، نمادهای دارویی لقمان، لوله و ماشین سازی ایران، فرآوری مواد معدنی ایران، لیزینگ ایران، پارس دارو، کالسیمین و گسترش سرمایه گذاری آریان خودرو با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

همچنین امروز سرمایه گذاران برای خرید اوراق صکوک سایپا، اوراق صکوک فولاد کاوه کیش، سهام قطعات اتومبیل ایران، اوراق مشارکت رایان سایپا و اوراق مشارکت شهرداری تهران بیشترین تقاضا را ثبت کردند.

در مقابل، گروهی از سرمایه گذاران تلاش کردند با عرضه های سنگین از نمادهای بانک کارآفرین، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار و اوراق مشارکت شهرداری مشهد خارج شوند.

شاخص کل بورس، امروز تحت تاثیر منفی نمادهای فولاد مبارکه، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، ایران خودرو، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت اصفهان 414 واحد افت کرد و به رقم 97 هزار و 718 واحد رسید.

امروز، گل گهر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل ثبت کرد. همچنین شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 293 و 890 واحد نزولی شدند.

در پایان معاملات امروز، سرمایه گذاری معادن و فلزات با معامله بلوکی 204 میلیون سهمی بیشترین حجم معاملات و اوراق صکوک سایپا با معامله 517 میلیارد ریالی، بیشترین ارزش معاملات را به ثبت رساندند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد