Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/uWaL6v
1396/11/15 - 10:56 تاريخ انتشار: 930 تعداد بازديد: 47111 كد خبر:
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
بورس کالا می تواند تعیین کننده قیمت محصولات ایرانی در جهان باشد
سعید باستانی با اشاره به این که بورس کالا می تواند در شفاف سازی قیمت باتوجه به کیفیت محصول نقش اصلی را ایفا کند گفت: از آن جایی که اکثر بازارهای ما صادراتی است بنابراین بورس می تواند با کنترل بازار و شفاف سازی قیمت ها کمک کند.


سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بورس کالا دستاورد مهمی برای اقتصاد کشور است و تاکنون در توسعه فعالیت‌های این بورس عملکرد قابل قبولی در حوزه‌های مختلف داشته ایم؛ در این میان باید برنامه ریزی دقیق تری داشته باشیم و با توجه به پتانسیل کشور در بخش تولید، می‌توانیم از بستر بورس، تعیین کننده قیمت برخی محصولات در بازارهای جهانی باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از میزان، سعید باستانی با اشاره به این که بورس کالا می تواند در شفاف سازی قیمت باتوجه به کیفیت محصول نقش اصلی را ایفا کند گفت: از آن جایی که اکثر بازارهای ما صادراتی است بنابراین بورس می تواند با کنترل بازار و شفاف سازی قیمت ها کمک کند.

وی با اشاره به تعاملات تجاری وبین المللی بورس کالا گفت: قیمت گذاری محصولات  به صورت واقعی و براساس نرخ های جهانی انجام می شود، البته با توجه به شفافیت معاملات بورس و نظارت و هماهنگی نهادهای تصمیم گیر با بورس کالا، می تواند در برخی موارد مشوق هایی را برای حمایت از تولیدکننده داخلی در بورس در نظر گرفت.

سخنگوی کمیسیون صنایع با بیان این که بورس کالا در بخش فلزات نسبت به سال های گذشته عملکرد موفقی داشته است، تصریح کرد: با توجه به فعالیت معادنی همچون گل گهر و سنگان و همچنین برنامه ریزی برای افزایش حجم تولید فلزات در سال های آینده به ۵۰میلیون تن، نقش بورس کالا در بخش فلزات پررنگ تر خواهد شد.

به گفته باستانی، ایران می تواند در تولید فلزات و درکنار آن، صادرات محصولات فلزی مانند آلومینیوم و مس و همچنین در محصول قیر به قطبی در منطقه تبدیل شود و در این زمینه بهره گیری از بازاری شفاف در صادرات، این یک مزیت نسبی است.

وی با اشاره به این که کشور ما دارای نفت،گاز، معدن، کشاورزی است تاکید کرد:ما میتوانیم از طریق عرضه در بورس کالا تعیین کننده قیمت واقعی محصولات کشاورزی باشیم. همچنین نباید فراموش کنیم که دنیا از طریق بورس های کالا بر قیمت محصولات در کل جهان تاثیر گذاشته اند و ما نبز باید از این پتانسیل بیشترین بهره را ببریم.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد