Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/S1Qbhe
1396/11/17 - 10:43 تاريخ انتشار: 793 تعداد بازديد: 47174 كد خبر:
شرکت های بیمه‌ای مکلف به واریز ۲۷۵ میلیارد تومان به خزانه‌ کل شد
نمایندگان در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس بند الف تبصره ۱۰ بخش درآمدی بودجه ۹۷ کل کشور را با ۱۴۰ رای موافق، ۲۰ رای مخالف، ۱۰ رای ممتنع از ۲۰۰ نماینده حاضر تصویب کردند.


نمایندگان مجلس، شرکت های بیمه ای را مکلف کردند که ۲۷۵ میلیارد تومان از اصل حق بیمه شخص ثالث به خزانه داری کل کشور واریز کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، نمایندگان در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس بند الف تبصره ۱۰ بخش درآمدی بودجه ۹۷ کل کشور را با ۱۴۰ رای موافق، ۲۰ رای مخالف، ۱۰ رای ممتنع از ۲۰۰ نماینده حاضر تصویب کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دراین مصوبه، شرکت های بیمه‌ای را مکلف کردند که مبلغ دوهزار و هفتصد و پنجاه میلیارد (۲.۷۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را طی جدولی که براساس فروش بیمه (پرتفوی) ‌هر یک از شرکت‌ها تعیین و به‌ تصویب شورای‌عالی بیمه می‌رسد به‌صورت هفتگی به درآمد عمومی ردیف ۱۶۰۱۱۱ جدول شماره (۵) این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند

وجوه واریزی شرکت‌های بیمه موضوع این بند به‌عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود.

نمایندگان مجلس بند الحاقی بخش درآمدی تبصره ۱۰ بودجه ۹۷ را با ۱۴۲ رای موافق، ۲۰ رای مخالف، ۱۰ رای ممتنع از ۲۰۰ نماینده حاضر تصویب کردند.

بر اساس این مصوبه مجلس، وجوهی که برای تملک عرصه در اختیار بخش نظامی فرودگاه های بین المللی کشور در سال های ۹۶ و ۹۷ توسط شرکت مادر تخصصی فرودگاه ها وناوبری هوایی ایران هزینه شده و می شود، به عنوان هزینه پذیرفته شده تلقی و از مالیات معاف است.

همچنین آن بخش از املاک و دیگر دارایی‌های ثابت شرکت نیز که در همین رابطه به نیروهای مسلح منتقل می‌شود، از پرداخت مالیات معاف است.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد