Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/2noU2h
1396/11/17 - 14:20 تاريخ انتشار: 627 تعداد بازديد: 47201 كد خبر:
امروز در شرکت بورس تهران انجام شد؛
عرضه «شوینده» با قیمت 273 تومان
عرضه اولیه سهام «شوینده» امروز با حضور مدیران این شرکت در شرکت بورس تهران برگزار شد. بر همین اساس امروز 10 درصد از سهام این شرکت عرضه شد. به گفته مدیر عامل «شوینده» یک شرکت صادرات محور است که بازارهای هدف مناسبی را برای آینده در نظر گرفته است. همچنین در عرضه اولیه سهم "شوینده" به هر کد ، حدود 629 سهم درقیمت 2730 ریال، تعلق گرفت.

عرضه اولیه سهام «شوینده» با حضور مدیران بورس تهران و ناشر این سهم در حالی برگزار شد که مدیران ارشد این شرکت بر مزیت های این شرکت تاکید ویژه داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، نشست خبری عرضه اولیه سهام «شوینده» با حضور سهامدار عمده و مدیران این شرکت امروز در بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد. در ابتدای این نشست حسینی‌مقدم معاون بورس تهران با اشاره به برنامه‌های بورس تهران برای عرضه اولیه سهام شرکت‌های خصوصی در بورس تهران عنوان کرد:‌ گروه مدیریت صنعت شوینده با کیفیت شفافیت بالایی به بازار سهام معرفی شده است.  این در حالی است که اغلب شرکت‌های تابعه این شرکت سرمایه‌گذاری بر روی تابلوی بورس تهران حضور دارند و جزء شفاف‌ترین شرکت‌ها و کم‌حاشیه‌ترین سهم‌های بازار سهام تا به امروز بوده‌اند.

وی افزود: مطالبه بورس و فعالان بازار سرمایه از ناشران شرکت‌های جدید همواره تداوم شفافیت در اطلاعات و همچنین بهبود و نقدشوندگی سهام در بازار است.

این مقام مسئول با اشاره به حضور شرکت‌های گلتاش، ساینا و پاگسان در بورس و فرابورس به عنوان شرکت‌های تابعه «شوینده‌«‌ عنوان کرد: تا قبل از آماده‌سازی عرضه اولیه سهام «شوینده» تلاش شد، تا همه شرکت‌های این گروه از جمله شرکت‌های غیر بورسی نیز صورت‌های مالی خود را در راستای ایجاد شفافیت مالی به بازار اعلام کنند. برهمین اساس فرایند قیمت‌گذاری این شرکت متفاوت از سایر سهم‌ها بوده و براساس ارزش خالص دارایی‌ها (NAV) ارزش‌گذاری شده است.

حسینی‌مقدم بر لزوم بهبود نقدشوندگی سهام در گروه «شوینده» تأکید کرد و گفت:‌ موضوع بازارگردانی سهام باید به طور جدی پیگیری شده تا علاوه بر ایجاد جذابیت و رونق مانع از دستکاری قیمت در بازار شود.

در ادامه داراب وکیلی، مدیرعامل شرکت گروه مدیریت صنعت شوینده با بیان اینکه این شرکت در سال 83 تأسیس و هم‌اکنون از سرمایه یکصد میلیارد تومانی برخودار است،‌ گفت: این شرکت در حوزه محصولات شوینده جزو برندهای برتر بوده به طوری که در زمینه صابون، خمیردندان و شامپو از برندهای اول و در زمینه مایعات دستشویی جزء برندهای دوم است.

مدیرعامل شوینده بیان کرد: تولید محصولات صنعتی، دسترسی آسان به حمل و نقل ریلی، آزمایشگاه های پیشرفته و سخت افزار نوین از مزیت های این شرکت در میان شرکت های همتا به شمار می‌رود.

وی در پاسخ به سؤالی درخصوص  فرایند عرضه اولیه شوینده عنوان کرد: با توجه به ارزش‌گذاری این سهم براساس NAV سقف مظنه قیمت در عرضه اولیه امروز حدود 60 درصد ارزش خالص دارایی‌های شرکت تعیین شده است و به هیچ عنوان قابل مقایسه با نحوه کشف قیمت سهام برکت نیست.

به گفته وی سود هر سهم بعد از کسر مالیات «شوینده» برای سال مالی 96 مبلغ 693 ریال پیش‌بینی شده و از این رقم معادل 415 ریال سود نقدی به ازای هر سهم برای تقسیم در مجمع سهامداران پیشنهاد خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: شوینده یک شرکت صادرات محور است، توسعه بازارها در عراق و افغانستان در دستور کار است. همچنین در ارمنستان برنامه راه اندازی پاکسان ایروان در دست پیگیری است.

وی در خصوص پاکسان ایروان بیان کرد: پاکسان ایروان به دلایل وضعیت خاص اقتصادی در سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را متوقف کرد . هم اکنون با مذاکرات صورت گرفته این شرکت در حال راه اندازی مجدد است. یکی از مزیت های پاکسان ایروان معافیت از هزینه گمرکی است. ظرفیت تولید این شرکت ۷هزار و ۷۰۰تن در سال است.

در بخش دیگری از این نشست جعفری، مشاور عرضه اولیه این شرکت بیان کرد: نوسانات ارزی تداخلی در فعالیت های شرکت ندارد، با توجه به اینکه بخش قابل توجه و حدود ۲۳ درصد از محصولات شوینده صادر می‌شود نیازهای ارزی به خوبی جبران می‌شود.

وی افزود: در زمینه بازارگردانی سهم، صندوق بازارگردانی اختصاصی بهشهر حضور مستمر دارد، همچنین در مجموعه وصنا بازارگردانی و حمایت قابل توجهی از سهم های بهشهر صورت می گیرد.

 
-پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد